×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Krievijā noslepeno datus par villām (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Krievijas vicepremjera Igora Šuvalova oficiālā alga gadā ir 12 218 mārciņas, bet viņam Londonas centrā "Whitehall Court" ēku kompleksā pieder 11,5 miljonu mārciņu vērts dzīvoklis, kura nodoklis vien astoņas reizes pārsniedz viņa gada algu.

Krievijas valdība atbalstījusi Federālā drošības dienesta (FDD) iesniegto likumprojektu, kas paredz noslepenot datus par nekustamo īpašumu, lidmašīnu un jahtu īpašniekiem.

Ja likumprojekts tiks apstiprināts Valsts domē, piekļūt šiem datiem varēs tikai “kompetentie valsts orgāni”, bet ne pilsoniskie aktīvisti, vēsta tīmekļa ziņu medijs RBC. Šīs iniciatīvas iespaidā var tikt apgrūtināta piekļuve informācijai par nekustamo īpašumu patiesajiem īpašniekiem, tostarp arī par korumpētiem ierēdņiem, norāda Korupcijas apkarošanas fonda direktors Romāns Rubanovs. Priekšlikumi, iespējams, saistīti ar to, ka nesen atklātībā nonākusi informācija par bijušā FDD vadītāja Nikolaja Patruševa vairāk nekā miljardu rubļu vērto īpašumu Serebrjanij Boras rajonā Maskavā, norādīja Rubanovs. Krievijas Drošības padomes sekretārs Patruševs, kurš dzimis un skolojies Pēterburgā, ir viens no Krievijas prezidenta Vladimira Putina, KGB darbinieka un arī FDD bijušā priekšsēža, tuvākajiem domu biedriem un uzticības personām.

Līdz šim informācija par nekustamo īpašumu saimniekiem un darījumiem ar nekustamo īpašumu bija brīvi pieejama Vienotajā valsts nekustamo īpašumu reģistrā, kur katrs varēja to pieprasīt. Likumprojekta autori atzīmē, ka brīva pieeja informācijai no Vienotā reģistra, kas bija paredzēta, lai nodrošinātu juridisku pamatotību darījumos ar nekustamo īpašumu, arvien biežāk tiekot izmantota personisko datu iegūšanai par īpašuma saimnieku. Tālāk šī informācija varot tikt izmantota noziedzīgā vai kompromitējošā nolūkā, uzskata FDD. Zīmīgi, ka likumprojekts iesniegts īsi pirms tam, kad laikrakstā “Novaja gazeta” tika publicēts pētījums par to, kā FDD ģenerāļi, viņu vidū čekas pašreizējais vadītājs Aleksandrs Bortņikovs, sarausuši miljoniem dolāru darījumos ar zemi Rubļevkas rajonā, kur kādreiz bija bērnudārzs. Laikrakstā arī publicēts pētījums par nedeklarētu elitāru dzīvokli, kas pieder “otrajam cilvēkam FDD”. Tīmekļa medijs RBC atzīmē, ka šā likumprojekta pieņemšanā ir ieinteresēta virkne augstu Krievijas amatpersonu. Ja dati par īpašniekiem Vienotajā valsts nekustamo īpašumu reģistrā būtu noslepenoti agrāk, nebūtu izskanējuši skandāli par “Krievijas dzelzceļa” bijušā priekšnieka Vladimira Jakuņina, vicepremjera Igora Šuvalova, Krievijas prezidenta administrācijas vadītāja vietnieka Vjačeslava Volodina, bijušā aizsardzības ministra Anatolija Serdjukova un citu amatpersonu daudzu miljonu vērtajiem īpašumiem Krievijā un ārzemēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. valsts mantas izzadzēji, ja pie varas būtu Berija un Staļins, jūs te nekomentētu cik katrs nozadzis +AAAA

  2. Cik ilgi būs jāgaida likums Latvijā, kāda daļa jums gar manu villu???

  3. Un ko tad gribiet – lai pilsoņu – valsts apzadzēji turpina tracināt krievu tautu, ļaujot tiem uzzināt, par kādām milzu summām tie tiek aplaupīti!!! Un… tā ir tikai oficiālā – nenoslēpjamā zagļu īpašumu un mantu daļiņa!

  4. mūsu kvekšiem vēl kosmiski tālu līdz krievu hunteriem…
    Vai varbūt kļūdos ?

Draugiem Facebook Twitter Google+