×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2012
Drukāt

Novembrī Leļļu teātrī taps četras jaunas izrādes

Foto-LETAFoto-LETA

Novembrī Latvijas Leļļu teātris saviem skatītājiem piedāvās četras jaunas izrādes, aģentūru LETA informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.

3.novembrī pirmizrādi gan latviešu, gan krievu trupā piedzīvos vērienīgs un aizraujošs uzvedums bērniem no trīs gadu vecuma – “Brīnumpērlīte”. Izrādes pamatā ir populārā bulgāru bērnu dramaturga Valērija Petrova luga “Puk”.

Šī būs jau trešā bulgāru izcelsmes spāņu režisora Plamena Dipčikova veidotā izrāde Latvijas Leļļu teātrī. Iestudējums tiks veidots melnā kabineta tehnikā, ar leļļu, gaismu un video projekciju palīdzību uzburot grandiozu trīsdimensiju iespaidu.

Izrādes “Brīnumpērlīte” latviešu versijā iesaistīsies aktieri Lienīte Osipova, Dace Vītola, Audra Pētersone, Miķelis Žideļūns, Anrijs Sirmais, Artūrs Putniņš un Daumants Švampe, savukārt krievu trupā lomas atveidos Lilija Sūna, Jūlija Meščerjakova, Olga Larina, Aleksandra Brunere, Irina Kalniņa, Aleksandrs Jonovs un Nikolajs Šestaks.

Izrādes māksliniece ir Ani Petrova no Spānijas, bet mūzikas autors ir Valdis Zilveris. Izrāde būs skatāma Lielajā zālē.

Tāpat šajā dienā teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos izrāde “Divas Lotiņas”. Lai gan iestudējums “Divas Lotiņas”, kurā tiks izmantoti kustību, leļļu un objektu teātra paņēmieni, adresēts bērniem no piecu gadu vecuma, to noskatīties aicināta visa ģimene, lai redzēto pārrunātu. Bērnam saprotamā valodā bez jebkādas moralizēšanas izrādes veidotāji centīsies izskaidrot to, ka šķiršanās vēl nav pasaules gals, tomēr abām pusēm – tētim un māmiņai – jādara viss iespējamais, lai tā nenotiktu.

Izrādi iestudē režisors Ģirts Šolis, bet vizuālo tēlu veido Reinis Pētersons, kurš patlaban ir Latvijā pamanāmākais ilustrators, savukārt mūziku iestudējumam raksta Jānis Holšteins-Upmanis. Izrādes varoņu piedzīvojumus izspēlēs Leļļu teātra aktieri Dana Lāce, Santa Didžus un Valdis Vanags.

Mēneša beigās, 24,novembrī, pirmizrādi piedzīvos Leļļu teātra galvenās režisores Vijas Blūzmas iestudējums “Smilšu pasaka”. Režisore savu izrādi veido smilšu animācijas tehnikā, krietni paplašinot leļļu teātra izteiksmes līdzekļus.

Iestudējums būs skatāms Mazajā zālē, un pagaidām tas plānots krievu valodā.

Šī izrāde vienlaikus būs eksperiments un uzdrīkstēšanās, jo, pretēji straujajam ritmam un milzu enerģētikai, ko bērniem sniedz mūsdienu tehnoloģijas, ieskaitot datorspēles un animācijas filmas, smilšu animācija bērnam ļauj saņemt citas emocijas – mieru un maigumu.

Idejas izrādes literārajam pamatam Blūzma smēlusies krievu portālā “Māmiņas pasakas”, kur jaunās māmiņas dalās pieredzē ar pašu izdomātajām pasakām. Tie ir īsi, vienkārši un bērniņam labi saprotami stāstiņi par visdažādākajām tēmām – drosmi, izpalīdzību un draudzību. Katrs no atainotajiem notikumiem mazulim nes konkrētu vēsti.

Smilšu animācijas tehnika ir gaistoša māksla, turklāt obligāts priekšnosacījums ir laba zīmēšanas prasme. Izrādē netveramos smilšu tēlus uzburs Lilija Sūna, Jūlija Meščerjakova un Aleksandrs Jonovs. Iestudējumu emocionāli bagātinās arī Raimonda Petrauska muzikālās improvizācijas.

Biļetes uz visām izrādēm jau nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un Latvijas Leļļu teātra kasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+