×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Anda Līce: Kad beigsim iztapīgi luncināties ap blēžiem? (8)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Cik mēs bijām naivi, vēl pavisam nesen domādami, ka zog tikai mūsu pusē, tas ir, planētas postpadomju daļā! To, starp citu, mums itin bieži ir bāzuši degunā veco Eiropas valstu pilsoņi. Uzzinot, cik daudzi šo valstu pārstāvji slēpj savus miljonus zem Panamas burvju cepures, nekāds ļaunais prieks, ko cilvēki bieži pauž par citu nelaimi, vis nerodas. Panamas skandāls liecina – mēs visi dzīvojam nozagtā pasaulē.

Krējumu no piena bez īpašām grūtībām var noliet, trauku vienkārši lēnām sašķiebjot uz vienu pusi. Tieši tā notiek arī ar mūsu planētas resursiem – apsviedīgi blēži ar attiecīgu likumu un līgumu palīdzību labumu nolej savās kannās un tās norok labi tālu prom no tautu acīm. No vienas puses, uz planētas valda satriecoša nabadzība, no otras – prātam neaptverami izšķērdīga dzīve. Pa vidu kaut kā kuļas tie, kurus par vidusšķiru var dēvēt visai nosacīti. Taču visiem kopīgs ir tas, ka mūsu dzīves laiks tomēr ir ierobežots un ne ar kādiem miljoniem nevar tikt pāri simtgadu robežai. Cilvēku, kuru no negodīgas rīcības neaptur sirdsapziņa, apturēt spēj cietumu sienas, tomēr arī no tām var izsargāties, ja nežēlo naudu ārstiem, advokātiem un tiesnešiem. Tas ir tik uzskatāmi redzams tepat, mūsu Latvijā – vienā no visvairāk izzagtajām ES valstīm. Bet te līdzība ar vecajām demokrātijām arī beidzas – valstīs, kurās spēkā ir tiesiskums un ētisko standartu pārmantojamība, tāda pirmatnēja kampšana kā Latvijā neiet cauri. Spilgts piemērs ir Islandes sabiedrības spiediens uz premjerministru, kā dēļ tas atkāpās no amata. Mūsu politiskajai elitei pagaidām pat prātā nenāk vienoties par to, kādu valsti mēs gribam uzcelt, tā spēj vienoties vienīgi jautājumā par visu iespējamo naudas āderu sadali savā starpā.

Pagaidām ir grūti iedomāties situāciju, ka pie mūsu Ministru kabineta vai to pilsētu domēm, kuru vadība nerēķinās ar iedzīvotāju tiesībām un pārkāpj likumus, stāvētu ļaužu tūkstoši un pieprasītu demisiju tik ilgi, kamēr amatpersona atsauktu vai nu sevi no amata, vai atceltu pieņemtos aplamos lēmumus. Nav citas iespējas, kā apturēt valsts izlaupīšanu, kā vien uzturēt spiedienu no apakšas un veidot taisnīgu likumdošanu no augšas. Taču ir vēl kāds veids, kā palikt taisnīguma pusē – pret izlaupītājiem, lai arī kādus amatus viņi ieņem, ir jāpauž atraidījums. Diemžēl pie mums (atkal jāsaka – pagaidām) notiek pretējais – tieši ap blēžiem iztapīgi luncināmies, viņus reizē apskaužam un apbrīnojam. Un viņi turpinās nosmelt mūsu kopējo labumu tik ilgi, kamēr mums nekļūs pretīgi ar viņiem sarokoties.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. kas draugi strautiņam? kā diploms inārai?

 2. Kad būsim tai saulē.
  Okupants ir un paliek okupants un ar kremļa pavēlēm viņš diktēs savus noteikumus. Šajā korumpētajā valstī, kur valda ietekmīga zagļu banda un visi savā starpā ir tik cieši saistīti….. un virtuozi piepilda savu ģimeņu jau tā uzpūsto bagātību, ka nezinu, kam jānotiek, lai latvju tauta beidzot varētu strādāt savā labā un dzīvot mierā un saticībā. Lai beidzot būtu darbs pašu mājās un nevis jāvērgo svešumā….

 3. Viss ir iekš tā , ka visi cer, ka gadīsies pakamt kādu drupaču no kampēju galda. Par brīvu, kaut drupača!Ha, ha, ha!
  Svētais ir Jēzus Kristus, bet tomēr viņš pamanījas klaiņot ar baru apustuļu( partijnieku, atbalstītāju) un nestrādāt!Ha, ha, ha!

 4. VAJAG 40 GADUS LAI MAINĪTOS PSIHOLOĢIJA.Kaut gan man liekas ka čangaļu parazītisms nepazudīs pat 40 g, to kultivē viņu baznīcas

 5. Zivs pūst no galvas… tā vēsta teiciens. Vajadzēt sākt no galvām! Mums pat prezidents uzcēla savu māju par Eiropas naudu! Pamēģiniet kaut ko noskaidrot, kā tas bija iespējams! Kā pie bagātības tika Lembergs, Kargins un Krasovickis, Naglis, Šķēle, Šlesers un daudzi citi.VID vajā uzņēmējus un reizēm pat šķiet, grib tos iznīcināt, bet viņi ir tie, kuri maksā valstij lielus nodokļus, lai Lielā ierēdņu armija varētu dzīvot uz nebēdu un palielinātsev tā jau lielās algas. LA uzsāka labu darbu – sāka runāt par uzņēmumu valdēm un padomēm un to lietderību. Vai šis darbs turpinās?

  • Labi teikts. bet tikai teikts – Kad sekos valsts darbības ( lasi ierēdņu , lasi augstāko ierēdņu un to piesedzēju ministru )? Kliedzošakais ir par tā ES naudu ”Kājiņas” – visi zin, no kurienes iekombinētā nauda un nekas nenotiek… Tas ir kā skolas bērniem piemērs – kāda koruptīva ir Latvijas valsts …Kur varonīgai KNAB, VID, lielprokurors ? Krūmos pamukuši?

 6. Noteikti domās, ka tas ir vińu pienākums no šīs valsts izdabūt sev maksimālo labumu vienalga kādiem pańēmieniem un tādēł vińos tik liela solidaritāte mērku īstenošanā. Tā tas ir bijis tikpat kā vienmēr visos laikos. Un tad mums arī ir mūsu pašmāju oportunistiskie kvislingi kuri palīdzot kolonistiem sańem savu kārtu.

 7. Trāpīts !

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+