×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

NT pirmizrāde Valtera Sīļa un Dmitrija Petrenko izrādei “Nē Minskai 2014?”

Foto - LetaFoto - Leta

Izrādes - instalācijas "Operācijai "Irākas atbrīvošana" - 10 gadi!" režisors Valters Sīlis piedalās preses konferencē, kurā informē par starptautisko Jaunā teātra festivālu "Homo Novus" un prezentē festivāla katalogu.

Latvijas Nacionālajā teātrī (NT) jauno režisoru izrāžu ciklā “Ārpus laba un ļauna”, pirmdien būs pirmizrāde Valtera Sīļa un Dmitrija Petrenko veidotajai “Nē Minskai 2014?”, aģentūru BNS informēja teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

Tas stāsta par ieceri 2014. gadā Minskā sarīkot pasaules hokeja čempionātu. Eiropas Parlaments ir lūdzis Starptautiskajai Hokeja federācijai pārcelt čempionātu uz kādu citu valsti, jo Baltkrievijā tiek pārkāptas cilvēktiesības, notiek izrēķināšanās ar opozīcijas spēkiem un tiek ierobežota vārda brīvība. Starptautiskā Hokeja federācija izvēli boikotēt hokeja čempionātu ir atstājusi katras valsts hokeja federācijas ziņā, un daudzas valstis to apsver, jo neuzskata Baltkrieviju, kurā ir politiskie ieslodzītie un notiek represijas pret Lukašenko režīma pretiniekiem, par piemērotu vietu hokeja svētkiem. Izrādes veidotāji norāda, ka Latvijas Hokeja federācija ir devusi skaidru atbildi, ka Latvija piedalīsies šajā čempionātā, jo nevajag jaukt politiku ar sportu.

“Tagad atbildība par to, kā rīkoties, ir atstāta mums: hokeja faniem un Baltkrievijas kaimiņvalsts pilsoņiem. Vai mums, kas dzīvojam līdzās Baltkrievijai, var būt tikpat stingra nostāja kā valstīm, kurām ar Baltkrieviju nav nekādu saikņu,” jautā izrādes veidotāji.

Teātra pārstāve stāsta, ka šajā ciklā mākslinieki pēta, kāds var būt teātris ārpus ierastajiem nosacījumiem, ar kuriem rēķināmies, ejot uz Nacionālo teātri, un runās par problēmām, kas ir būtiskas tieši šajā brīdī. Tās var būt gan politiskas, gan sociālas, gan mākslinieciskas problēmas, bet tas jau ir atkarīgs no katra skatuves mākslinieka, kurš piedalīsies šajā projektā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+