Pasaulē

Ņujorkas mēra amatā atkārtoti ievēlēts Bils de Blāzio 0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Ņujorkas mēra amatā atkārtoti ievēlēts Bils de Blāzio.

Viņš kļuvis par pirmo Demokrātu partijas politiķi 32 gadu laikā, kas atkārtoti ievēlēts par ASV lielākās pilsētas mēru.

Pēc 90% biļetenu saskaitīšanas konstatēts, ka otrdien notikušajās vēlēšanās de Blāzio ieguvis 65,5% balsu, bet Republikāņu partijas kandidāte Nikola Malliotake – 28,7% balsu, vēsta laikraksta “The New York Times” interneta vietne.

Uz mēra amatu pretendēja arī kandidāts no mazietekmīgās Reformu partijas un vairāki neatkarīgie kandidāti, taču viņi ieguvuši niecīgu skaitu balsu.

Savā uzvaras runā de Blāzio uzsvēra, ka viņa kā demokrātu kandidāta uzvara ir vēstījums prezidentam no Republikāņu partijas Donaldam Trampam, kurš arī ir ņujorkietis.

“Šovakar Ņujorka nosūtīja vēstījumu Baltajam namam,” sacīja de Blāzio, uzrunājot savus atbalstītājus Bruklinā.

“Mūsu vēstījums bija šāds – nevar vērsties pret Ņujorkas vērtībām un uzvarēt, prezidenta kungs. Ja jūs vēršaties pret savas dzimtās pilsētas vērtībām, jūsu dzimtā pilsēta pretosies,” teica de Blāzio.

Arī Ņūdžersijas un Virdžīnijas štatos otrdien notikušajās gubernatoru vēlēšanās uzvarējuši Demokrātu partijas kandidāti.

Virdžīnijā sīvā sacensībā vicegubernators Ralfs Nortems sakāva republikāni Edu Gilespiju. Ņūdžersijā Fils Mērfijs guva virsroku pār vicegubernatoru republikāni Kimu Gvadano un gubernatora amatā

nomainīs nepopulāro republikāni Krisu Kristiju.

Mēra un gubernatoru amatu termiņš ir četri gadi.

LA.lv