×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Ņujorkas štats pieņem stingru ieroču likumu

Foto - AFPFoto - AFP

Ņujorkas štats pieņēmis bargāko ieroču likumu valstī, pirmais reaģējot uz aicinājumiem stingrāk regulēt šaujamieročus pēc traģiskā slaktiņa ASV Konektikutas štata Ņūtaunas pamatskolā, kur 14. decembrī tika nogalināti 20 bērni sešu līdz septiņu gadu vecumā un seši pieaugušie.

Likumdevēju sapulces apakšpalāta par kontroles pastiprināšanu nobalsoja ar 104 pret 43 balsīm, bet augšpalāta to atbalstīja ar 43 pret 18 balsīm. Demokrātu partiju pārstāvošais gubernators Endrū Kuomo apsveica sapulces “drošo paziņojumu, sanākot kopā abām partijām, sadarbojoties, lai stātos pretim izaicinājumiem, ar kuriem saskaras mūsu štats un mūsu nācija, jo mēs esam pieredzējuši pārāk daudz bezjēdzīgas vardarbības ar ieročiem”.

Jaunais likums pilnībā aizliedz militāra stila šaujamieročus, samazina pieļaujamo patronu daudzumu aptverē no desmit līdz septiņām, kā arī liek pārbaudīt informāciju par pircēju visos gadījumos, tostarp arī starp privātpersonām slēgtajos darījumos. Viens no svarīgākajiem likuma aspektiem ir nepieļaut šaujamieročus nonākšanu garīgi slimu cilvēku rokās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+