Latvijā
Sabiedrība

Numurzīme ar pieciem cipariem – diplomātu izrādīšanās vai tomēr tam ir pamatojums?1

Kadrs no TV3 video

“Bez Tabu” skatītāja uzmanību piesaistījusi kāda vēstniecības automašīnas numura zīme, to veido divi burti un pieci cipari. Ierasts, ka transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes rotā viens, divi, trīs vai četri cipari. Skatītājs vēlas noskaidrot, kā iespējams tikt pie piecu ciparu numura zīmes, vai šādas privilēģijas dotas tikai diplomātiem?

“Varbūt valstī beigušās numura zīmes ar četriem cipariem, varbūt tā ir vienkārši kārtējā izrādīšanās,” prāto “Bez Tabu” skatītājs.

VAS ”Ceļu satiksmes drošības direkcija” Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste Ieva Bērziņa apstiprina, ka šādu numura zīmi, pamatojoties uz Latvijas Ārlietu ministrijas notu, izsniedz CSDD. Kopumā izsniegtas sešas numura zīmes ar pieciem cipariem.

Ieva Bērziņa,CSDD pārstāve:”Diplomātiskai numurzīmei ir sarkans fons un melni cipari, un burti. Diplomātu numura zīmes sastāv no viena vai diviem burtiem, un trīs līdz pieciem cipariem. Piecu ciparu numura zīmes tiek piešķirtas tikai ārvalstu vēstniecībām Latvijā.”

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis skaidro, ka katrai vēstniecībai ir piešķirts kods, kas var sastāvēt no viena, diviem vai trīs cipariem. Numurzīme sākas ar vēstniecības kodu, savukārt pēdējie divi cipari ir konkrētās automašīnas numurs (piemēram, numurzīme BD 12345, vēstniecības kods ir 123, savukārt 45 konkrētās automašīnas numurs).

LA.lv