×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

NVD: obligāto veselības apdrošināšanu vērts ieviest, ja palielināsies naudas apjoms (7)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Obligāto veselības apdrošināšanu Latvijā vērts ieviest tad, ja šāda soļa rezultātā palielināsies finansējums veselības aprūpei, trešdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Nacionālā veselības dienesta direktore Daina Mūrmane-Umbraško.

Viņa norādīja, ka nav lielas nozīmes ieviest šādu apdrošināšanu tikai apdrošināšanas pēc.

“Ja apdrošināšanu ievieš tikai apdrošināšanas pēc, sistēma tikai kļūst grūtāk administrējama,” viņa pauda.

Mūrmane-Umbraško arī atzina, ka esošo naudu, kas pieejama nozarei “vienmēr ir iespējams izlietot efektīvāk”. Piemēram, viņa pauda, ka neefektīvi nauda nereti tiek tērēta, sūtot pacientu uz vienu un to pašu izmeklējumu vairākas reizes pēc kārtas. Ir bijuši gadījumi, kad ārsti nevar pamatot, kāpēc pacientiem nozīmēti papildu izmeklējumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tieši tā>Pietiks ar Veselības departamentu Atbildēt

  Esošo naudu,kas pieejama nozarei,iespējams izlietot efektīvāk!

 2. Pietiks ar Veselības departamentu Atbildēt

  Lai Latvijā beidzot varētu ieviest obligāto veselības apdrošināšanu ir vērts padomāt par Labklājības un Veselības ministriju apvienošanu,Zāļu valsts aģentūras un Nacionālā veselības dienesta likvidēšanu! Milzīgais ierēdņu skaits,Latvijas iedzīvotāju veselību nav uzlabojis!

 3. Obligāto veselības apdrošināšanu ir vērts un ir jāievieš jau tādēļ vien,ka starp visām Eiropas Savienības dalībvalstīm,Igauniju un Lietuvu ieskaitot,esam palikuši vienīgie,bez obligātās veselības apdrošināšanas! Jo,kas gan ir svarīgāks par veselību? Modernās jeb laikmetīgās mākslas muzejs,vai Saeimas ģenerālsekretāre ar viņas iepirkumiem?

 4. Ko te lai saka? Bēdīgi! Atbildēt

  Arī visā pasaulē dominējošā progresīvā nodokļu sistēma Latvijā joprojām grūti administrējama!

 5. Igaunijā un Lietuvā šī sistēma darbojas??? Lai LA vēlreiz internetā nopublicē lasīšanai un zināšanai interviju ar Lietuvas veselības aizsardzības ministru!!? Tā bija ļoti izsmeļoša un laba intervija!!! Varbūt, ka ministrs vēlreiz varētu būt LA viesis un dalīties savā pieredzē ar mums šinī jautājumā ??? Lietuvā uz protežēšanu jāgaida vien mēnesis ( no mūsu draugu teiktā, jo vienam tika likta protēze celī).Katru mēnesi viņi maksāja 20 litus ( nepateikšu, cik tagad tas ir eiro). Viņš bija maksājis kopš apdrošināšanas ieviešanas un nekādu problēmu!!? Taču mums cilvēki cieš LIELAS SĀPES un ar sāpju zālēm bojā savu veselību, sirdi… Mūsu veselības ministiem tas pie vienas vietas tāpat kā valdībām visu šo gadu garumā!!? Paliek tikai sliktāk ar katru gadu un tāpēc esmu par streiku kopā ar mediķiem tāpat kā ar skolotājiem!!! KĀPĒC MUMS VISS IET TIKAI UZ SLIKTĀKO VARIANTU??? KAD VISS IES UZ LABĀKO VARIANTU???? Ko var MELOT, ka veselība un izglītība ir prioritātes!?? KAUNA NAV????

 6. Kāpēc Latvijas nodokļu maksātājiem bez VM Farmācijas departamenta vēl ir jāuztur atsevišķa,ministrijas lieluma Zāļu valsts aģentūra,kas nav spējīga ne apturēt straujo zāļu cenu pieaugumu,ne arī samazināt rindas uz izmeklēšanu?

 7. Jāsamazina birokrātiju valsts pārvaldē Atbildēt

  Naudas apjoms palielināsies,atgriežoties pie pirmskara Labklājības ministrijas Veselības departamenta ar 17 darbiniekiem! Sekosim Igaunijas,Grieķijas,Krievijas,Somijas,Zviedrijas,Norvēģijas,Islandes,Vācijas,Nīderlandes,Ungārijas,Horvātijas,Polijas,Sanmarino,Monako,Gruzijas,Indijas,Japānas,Dienvidkorejas,Jemenas,Nepālas,Austrālijas,Gambijas,Tanzānijas,Malāvijas,Libērijas,Namībijas,Svāzilendas,Maurīcijas,Lesoto,Zimbabves,Ekvatoriālās Gvinejas,Maurīcijas,Senegālas,Maurīcijas,Seišelu,Sv.Helēnas salas,Seišelu Republikas,Fidži,Kiribati,Dominikānas,Dominikas,Gajānas,Kaimanu salu,Antigvas un Barbuidas,Bahamu,Bermudas,Britu Virdžīnu salu,Gvatemalas utt,piemēram!

Draugiem Facebook Twitter Google+