×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

Obama izvirza iekšlietu ministra amatam uzņēmēju sievieti Salliju Džuelu

Foto - AFPFoto - AFP

ASV prezidents Baraks Obama izvirzīja iekšlietu ministra amatam Salliju Džuelu, kura pārstāv biznesa aprindas.

Obama ticis kritizēts par pusmūža vecuma balto vīriešu izvirzīšanu svarīgākajiem amatiem savas otrās prezidentūras laikā, bet ir solījis veicināt dažādību atlikušo amatu aizpildīšanā un nolēmis tiem izraudzīt vairākas ievērojamas sievietes. Džuela vada mazumtirdzniecības ķēdi “Recreational Equipment Inc.”, kas tirgo preces laika pavadīšanai brīvā dabā. Ja viņas kandidatūru apstiprinās ASV Kongresa augšpalāta Senāts, viņa nomainīs Kenu Salazaru iekšlietu ministra amatā, kura pārziņā ir ASV nacionālie resursi, dzīvā daba, indiāņu cilšu problēmas un nacionālie parki.

“Viņa zina sakarību starp dabas aizsardzību un labām darbavietām. Viņa zina, ka nav pretrunas starp labu zemes pārvaldīšanu un mūsu ekonomikas progresu – faktiski abām šīm lietām jāiet roku rokā. Viņa ir parādījusi, ka kompānija ar vairāk nekā miljardu dolāru lielu noietu var rīkoties pareizi pret mūsu planētu,” sacīja Obama, Baltajā namā iepazīstinot ar Džuelu.

Džuelas izvirzīšanu atzinīgi novērtēja Nacionālā dzīvās dabas federācija. Naftas un dabasgāzes firmu asociācija “Western Energy Alliance” atzinīgi novērtēja viņas agrāko darbību naftas kompānijā “Mobil Oil Corporation”. Obama pēc Čaka Heigela, Džona Kerija un Džeka Lū izvirzīšanas aizsardzības ministra, valsts sekretāra un finanšu ministra amatiem ir mudināts panākt lielāku dažādību savas administrācijas personālsastāvā. Janvārī viņš izvirzīja Vērtspapīru un biržu komisijas vadītāja amatam Ņujorkas prokurori un organizētās noziedzības apkarotāju Mēriju Džo Vaitu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+