Mobilā versija
+3.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
11. februāris, 2016
Drukāt

Obama izvirza jaunu kiberdrošības plānu

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

ASV prezidents Baraks Obama  nācis klajā ar jaunu kiberdrošības nacionālās rīcības plānu, aicinot modernizēt novecojušos valdības datortīklus un izveidot augsta līmeņa komisiju ieteikumu izstrādāšanai par kiberdrošību valsts un privātajā sektorā.

ASV pēdējos gados arvien biežāk notiek dažādi kiberuzbrukumi un datu zādzības kā valdības, tā privātajos tīklos. Kiberdrošības uzlabošanai Obama lūdza atvēlēt no budžeta 19 miljardus dolāru, kas būtu par 35% vairāk nekā pašreiz. “Sociālās drošības administrācija izmanto sistēmas un kodu no 60. gadiem. Neviens veiksmīgs uzņēmums nespētu darboties šādā veidā,” atzina prezidents, paziņojot, ka valdības aģentūrām tiks uzdots palielināt savas vērtīgākās informācijas aizsardzību un sniegta palīdzība tīklu modernizēšanā. Obama uzsvēra, ka viņa plāns pievēršas gan īstermiņa, gan ilgtermiņa draudiem ar mērķi nodrošināt ikvienam amerikānim interneta drošības pamata līmeni. Obama atzina, ka kiberdraudi ir vienas no lielākajām briesmām, ar ko jāsaskaras Amerikas ekonomikai un nacionālajai drošībai.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+