×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Obamas vizīte Beļģijai izmaksā 10 miljonus eiro

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības un NATO samitu laikā Beļģijas galvaspilsētā Briselē tiek ieviesti stingri drošības pasākumi. Šodiena nav izņēmums, jo Beļģijas galvaspilsētā Briselē ierodas ASV prezidents Baraks Obama un viņa 900 cilvēku lielā delegācija.

Pilsētā ik gadus notiek vismaz četri ES samiti. Katra šī samita drošības un transporta pasākumiem tiek tērēti aptuveni 500 tūkstoši eiro. “Šoreiz šo ciparu varat reizināt ar 20,” sarunā ar britu laikrakstu “The Guardian” norādīja Briseles mērs Īvans Meijers. Vizītē Beļģijas galvaspilsētā ASV prezidentu pavada teju tūkstoš cilvēku. Viņa komanda uz Eiropu paņēmusi līdzi 45 transporta līdzekļus, kurus uz Briseli nogādājušas trīs kravas lidmašīnas. Dažas dienas pirms Obamas ierašanās drošības dienestu darbinieki sīki pārbaudīja Briseles cauruļvadu un kanalizācijas sistēmas, kā arī pilsētas lielākās slimnīcas. Debesīs virs Beļģijas galvaspilsētas patrulē vairāki ASV armijas helikopteri.

Obama, kuram šī būs pirmā vizīte Briselē, nakti pārlaidīs 27 stāvu augstajā viesnīcā “The Hotel”, ap kuru būs izvietota drošībnieku ķēde. ASV prezidenta vizītes laikā Beļģijas galvaspilsētā ir izvietoti papildus 350 policisti un karavīri, kuri rūpēsies par Obamas drošību, viņam dodoties uz ES un NATO samitiem. Obamam arī paredzēts apmeklēt Pirmajā pasaules karā kritušo ASV karavīru piemiņas vietu.

Pēc Briseles apciemojuma ASV prezidents dosies uz Romu, kur tiksies ar Romas katoļu baznīcas pāvestu Francisku.

Savu četru dienu ilgās vizītes laikā Eiropā Obama būs apmeklējis trīs valstis – Nīderlandi, kur piedalījās Kodoldrošības samitā, Beļģiju, kur apmeklēja ES un NATO samitus, kā arī Itāliju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+