×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. janvāris, 2015
Drukāt

Ogrē no iepriekšējās dienās applūdušajām teritorijām ūdens atkāpies

Foto-LETAFoto-LETA

Kopš 15.janvāra vakara, kad Ogres upes plūdos bija applūdušas dārzkopības sabiedrības “Ogre” desmit mājas, situācija ir krietni uzlabojusies, jo ūdens no iepriekšējās dienās applūdušajām teritorijām ir atkāpies, kā arī šobrīd šajā posmā Ogres upe no krastiem nav izgājusi.

Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs aģentūru LETA informēja, ka lai gan ūdens līmenis Ogres upē ir svārstīgs, ledus vižņu daudzums upes lejtecē ir samazinājies.

Viņš vēstīja, ka vakar pēcpusdienā ledus vižņi krājās pie Ogres HES aizsprosta, paaugstinot ūdens līmeni abpus aizsprostam, taču palēnām vižņi no šī posma ir izgājuši. Pēdējie novērojumi liecina, ka pie hidroelektrostacijas aizsprosta ledus ir izgājis un ūdens līmenis arī ir krities.

Tomēr ledum virzoties Daugavas virzienā, vižņu krāvums palielinājies upes posmā pie Lašupēm un Jāņa Čakstes prospekta, attiecīgi paaugstinot ūdens līmeni. Šajā posmā ir applūdusi pļava.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka pašlaik šim upes posmam tiek pievērsta īpaša uzmanība, pastāvīgi sekojot līdzi ūdens līmenim, jo, ūdens līmenim paaugstinoties, var rasties izskalojumi upes krastā gar J.Čakstes prospektu un apdraudēt šo ceļu. Taču pagaidām nav nepieciešamība ceļa posmu slēgt un organizēt apbraukšanu, atzinis Ulmanis.

Jau ziņots, ka trešdienas, 14.janvāra, vakarā strauji bija cēlies ūdens līmenis Ogres lejtecē Ogresgala pagasta teritorijā, applūdinot zemākās vietas. Ogres lejtecē ledus sastrēgums saglabājās vairāku kilometru garumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+