×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Ogres upe iziet no krastiem; apsver iedzīvotāju evakuāciju (Foto) (2)

Foto - ogresnovads.lvFoto - ogresnovads.lv

Ogres upes lejtecē šobrīd ir izveidojusies kritiska situācija – applūduši 12 īpašumu dārzkopības sabiedrības teritorijā Ogres upes krastā, vēsta portāls “ogresnovads.lv”.

Ledus vižņu krāvums saglabājas vairāku kilometru garumā, turklāt pašā upes lejtecē, starp tiltiem, ledus krāvumi ir krietni augstāki kā iepriekšējos gados un var veicināt pilsētas teritorijas applūšanu posmā starp dzelzceļa tiltu un autoceļa A6 tiltu.

Ūdens līmenis paaugstinājies arī Ogres upes posmā pie Lašupēm, daži īpašumu applūduši Kalmju ielā.

Ogres HES aizsprostā visi aizvari ir izņemti, lai nodrošinātu ūdens un ledus vižņu plūsmu, taču arī šajā teritorijā ūdens līmenis ir ievērojami paaugstinājies.

Ogres novada pašvaldība nepārtraukti uzrauga situāciju, informē pašvaldības vadību un operatīvos dienestus. Visi dienesti ir gatavi rīcībai ārkārtas situācijā. Plūdu riska teritorijās pašvaldības policija informē iedzīvotājus par rīcību plūdu gadījumā.


Ņemot vērā izveidojušos situāciju un reālus plūdu draudus, šopēcpusdien tika sasaukta Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā bez pašvaldības vadības un speciālistiem piedalījās arī Rīgas HES, Latvenergo, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji. Sanāksmē tika aktualizēti jautājumi, kas saistīti ar operatīvo dienestu darbību ārkārtas situācijā, par nepieciešamo resursu nodrošināšanu.

Ja būs nepieciešams, no plūdu teritorijas iedzīvotāji tiks evakuēti un telpām Ogres rajona slimnīcā, kur var izmitināt līdz 30 cilvēkiem, ja evakuējamo personu skaits, cilvēki tiks izmitināti viesnīcā Ogrē.

Plūdus šobrīd nav iespējams novērst, taču visi dienesti, kā jau minēts iepriekš, ir gatavi rīcībai plūdu gadījumā.

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus domāt par savu un bērnu drošību, atrodoties pie upes. Šajā laikā jābūt īpaši piesardzīgiem! Nekādā gadījumā nedrīkst kāpt uz ledus – tas ir bīstami! Novada pašvaldība aicina bērnu vecākus mājās un skolotājus skolā runāt ar bērniem par drošību un piesardzību uz upes pašreizējos apstākļos.

Ārkārtas situācijā iedzīvotāji var zvanīt glābšanas dienestam pa diennakts tālruni 112.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik tad īsti valstij izmaksā “zaļās energijas” kilovati ko maksājam par Ogres HES darbību. Vai nebūtu lētāk to būvi nojaukt? Ir vēl viens kompromisa variants. Pierādīt, ka plūdus izsauc HES darbība un likt īpašniekiem segt zaudējumus. Ja īpašnieki neatbalsta varas partijas tad tas ir reāls risinājums.

  2. tas notiek katru gadu Atbildēt

    Vai nevarētu vienkārši pārvietot skartos iedzīvotājus uz augstāku zemi?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.4
Alūksne +25.9
Daugavpils +28.1
Saldus +24
Liepāja +16.3
Jelgava +23
Ventspils +15.7
Limbaži +23
Madona +26
Rēzekne +26
Draugiem Facebook Twitter Google+