Ekonomika
Nauda

OIK krāpšanas lietā varētu izvērtēt arī politisko atbildību 16

Foto LETA

Lietā par iespējamu krāpniecību elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā Ekonomikas ministrijas (EM) darbinieku atbildība netiks vērtēta, tomēr pusgada laikā tiks veikts plašāks audits, kura ietvaros varētu skaidrot arī politisko atbildību, šodien žurnālistiem atzina ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Ašeradens minētajā lietā plāno vērsties pie AS “Latvenergo” padomes ar lūgumu izvērtēt AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētāja Anda Pinkuļa atbildību, turpretī pašā EM atbildīgie netiks meklēti, jo ministrija paļāvās uz “Sadales tīkla” sniegto informāciju par koģenerācijas staciju darbību.

Ministrs skaidroja, ka, sākot darbu ekonomikas ministra amatā, Ašeradens izveidojis spēcīgu EM enerģētikas departamentu, kas orientējas uz būtiskiem enerģētikas jautājumiem, tajā skaitā OIK. Ašeradens uzsvēra, ka viņš neredz EM valsts sekretāra Jāņa Patmalnieka atbildību šajā lietā, jo Patmalnieks kopš stāšanās amatā ir paveicis gana daudz, lai ierobežotu OIK pieaugumu.

Aicināts vērtēt bijušā ekonomikas ministra Arta Kampara (V) iespējamu atbildību OIK sistēmas problēmās, Ašeradens sacīja, ka politiskā atbildība iespējams varētu tikt vērtēta OIK sistēmas audita ietvaros, kas ilgs sešus mēnešu.

Kā ziņots, Ekonomikas ministrijas (EM) ziņojumā par iespējamu krāpniecību ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai OIK secināja, ka “Sadales tīkls” ir maldinājis EM par koģenerācijas staciju nodošanu ekspluatācijā.

Pēc publiski izskanējušās informācijas par iespējamām neatbilstībām vairākās koģenerācijas stacijās, EM izveidotā Kontroles grupa īstenoja pirmo astoņu koģenerācijas elektrostaciju ārkārtas elektrostacijas pārbaudes laika periodā no šā gada 17.oktobra līdz 23.oktobrim.

Šajās pārbaudēs Kontroles grupa ir inspicējusi astoņas elektrostacijas paredzētās atrašanās vietas un ar tiesu izpildītāja palīdzību fiksējusi faktisko stāvokli saistībā ar koģenerācijas elektrostacijas esamību un tās darbību, kā arī pārbaudījusi “Sadales tīkla” rīcībā esošo dokumentāciju par attiecīgajām elektrostacijām.

Kontroles grupa veica pārbaudes uzņēmumos SIA “Briedis būve”, SIA “Madonas eko”, SIA “Tektus”, SIA “M parks”, SIA “E Strenči”, SIA “Elektro Rīdzene”, SIA “E Seda” un SIA “Rīgas Enerģija”.

“Notikušās pārbaudes apliecina, ka elektroenerģijas ražošana koģenerācijas elektrostacijās šobrīd nenotiek un pamatoti ticams, ka elektroenerģija tikusi ražota vienīgi uz 72 stundu pārbaudes laiku,” secina EM.

LA.lv