Mobilā versija
+3.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
15. septembris, 2015
Drukāt

Okupācijas muzejs meklē 1946. gadā Latvijā atgriezušos leģionārus

Foto no Kara muzeja arhīvaFoto no Kara muzeja arhīva

Lģionā iesauktie jaunieši no Cēsu apkaimes 1943. gada pavasarī.

Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieks Andrejs Edvīns Feldmanis, kurš veic pētījumu un veido dokumentālo filmu par latviešu leģionāriem Zedelgemā, meklē leģionārus, kuri brīvprātīgi atgriezās Latvijā 1946. gadā, LA.lv uzzināja muzejā.

Otrā pasaules kara beigās Sabiedroto gūstā angļiem padevās 11 727 latviešu leģionāri, kuri tika izvietoti kara gūstekņu nometnē Beļģijā Flandrijas provinces pilsētiņā Zedelgema. 1946. gada 6. aprīlī angļi Padomju Armijas pārstāvjiem nodeva 199 karavīrus, kuri brīvprātīgi vēlējās atgriezties dzimtenē. Apmēram 30 latviešu leģionāri tika atvesti uz Rīgu un novietoti filtrācijas nometnē Ganību dambī 40, stāsta vēsturnieks: “Dokumenti ir, bet mums vajag dabūt cilvēkus. Mūs interesē, kas ar šiem leģionāriem notika tālāk.”

Filmu “Zedelgema” paredzēts pabeigt šī gada rudenī, pirmizrāde gaidāma 11. novembrī kinoteātrī K.Suns.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (55)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Traģiska diennakts: Ugunsgrēkā gājis bojā cilvēksAizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā Latvijā gājis bojā viens cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.
Draugiem Facebook Twitter Google+