×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Olimpiskajā vienībā pavisam 147 sportisti

Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV), kas tiek finansēta no valsts budžeta, nākamajai vasaras sporta sezonai uzņemti 94 sportisti četrās LOV grupās jeb sastāvos.


 

Grupu atšķirība ir LOV sniegtā finanšu atbalsta un medicīniskās palīdzības apjoms, ko noteic sportistu sekmes iepriekšējā sacensību sezonā. Vislielākais tas ir A sastāvā, kurā šoreiz uzņemti 13 sportisti – vieglatlēti Ineta Radēviča, Aiga Grabuste, Madara Palameika un Vadims Vasiļevskis, BMX riteņbraucēji Māris Štrombergs un Edžus Treimanis, pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, smaiļotāji Krists Straume un Aleksandrs Rumjancevs, brīvās cīņas meistars Armands Zvirbulis, džudists Jevgeņijs Borodavko un pieccīņniece Jeļena Rubļevska. B sastāvā iekļauti 30 atlēti, par jaunatnes grupu dēvētajā C sastāvā – 39, abās grupās pārstāvēti 11 sporta veidi. Ceturtais sastāvs saucas “Londona 2012”. Tajā iekļauti 12 sportisti, kuri jau pērn kvalificējās olimpiskajām spēlēm, taču viņu rezultāti neatbilst LOV noteiktajiem kritērijiem. Šī ir vienīgā atvērtā grupa, jo tajā uzņems arī šogad kvalificējušos sportistus. Taču LOV vairs nav uzņemtas pludmales volejbolistes Inguna Minusa un Inese Jursone, kuras 2009. gadā kļuva par Eiropas čempionēm, bet pērn kvalifikācijas barjeru pārvarēja tikai vienā Pasaules kausa izcīņas posmā. Interneta portāls sportacentrs.com ziņo, ka Ingunas un Ineses ceļi šķīrušies un turpmāk abas mēģināšot saspēlēties ar citām partnerēm.

Ziemas sporta veidos LOV palīdzību jau pavasarī piešķīra 53 sportistiem. Elites grupā ir skeletona braucēji Martins un Tomass Dukuri, bobslejisti Oskars Melbārdis, Edgars Maskalāns, Daumants Dreiškens, Raivis Broks un Intars Dambis, kamaniņu braucēji An­dris un Juris Šici, biatlonists Edgars Piksons un Haralds Silovs, kurš šajā sezonā startē tikai klasiskajā ātrslidošanā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+