Latvijā
Sabiedrība

“Omega” bijušais komandieris: visai Eiropai ir pieteikts karš 16

Foto – LETA/EPA

Teroristu uzbrukumi Briselē ir pierādījums tam, ka visai Eiropai ir pieteikts karš, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja pretterorisma vienības “Omega” bijušais komandieris Juris Grabovskis.

Viņš uzsvēra, ka pēc tā, kas notika Parīzē un Briselē, ir jāmeklē cits skatījums. “Pēc terorisma Francijā [var secināt], ka kaut kur nestrādā šis mehānisms – filtrēšanas, aizturēšanas. Mēs gribam to izdarīt demokrātiski, bet karā to nevar,” teica Grabovskis.

“Karš ir pieteikts Eiropai. Nākošais [teroristu uzbrukums] būs Vācijā, Lielbritānijā. Var arī pie mums atnākt. Ja mēs neapstādināsim, atnāks arī pie mums,” sacīja “Omega” bijušais komandieris. Grabovskis pauda uzskatu, ka uzbrukumi liecina par to, ka pret Eiropu ir sākts karš.

Vienlaikus viņš atzina, ka patlaban Latvijas iedzīvotājiem nav pamata baidīties.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā Briselē notikušajos sprādzienos nogalināti 35 cilvēki, neskaitot trīs teroristus pašnāvniekus. 31 cilvēks zaudējis dzīvību sprādzienu vietā – Briseles Zaventemas lidostā un Mālbēkas metro stacijā, bet vēl četri cilvēki vēlāk miruši slimnīcās.

Saistītie raksti

Beļģijas Krīžu centrs iepriekš vēstīja, ka šobrīd identificēti 28 upuri. Lidostā zaudējuši dzīvību 15 no viņiem – seši beļģi un deviņi ārvalstnieki, ASV, Nīderlandes, Francijas, Vācijas, Zviedrijas un Ķīnas pilsoņi. No metro stacijā bojāgājušajiem identificēti 13 cilvēki – desmit beļģi un pa vienam Lielbritānijas, Itālijas un Zviedrijas pilsonim.

Vēl trīs bojāgājušos eksperti mēģina identificēt pēc DNS analīzēm.

Saskaņā ar iepriekš publiskotajiem Krīžu centra datiem teroraktos ievainoti 340 cilvēki no 19 valstīm, no viņiem 101 vēl atrodas slimnīcās, 62 no viņiem – intensīvajā aprūpē.

Par teroraktiem uzņēmies atbildību džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

LA.lv