×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Opera un balets kamermūzikā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālā opera

30. janvārī plkst. 15 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē uz koncertu “Opera un balets kamermūzikā” aicina Mārtiņš Zilberts (klavieres), Jurijs Savkins (vijole) un Ivars Bezprozvanovs (čells). Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Koncerta pirmajā daļā skanēs dueti, bet otrajā klavieru trio; programmas pamatā ir operas, baleta un kamermūzikas sintēze.

Iedvesma programmas izveidei radās jau 2007. gadā, Maskavas viesizrāžu laikā, kad pirms operas “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta” izrādes vijolnieks Jurijs Savkins iegādājās notis Dmitrija Šostakoviča un Grigorija Feigina skaņdarbam “Atmiņas par Mcenskas apriņķa lēdiju Makbetu”, stāsta LNO sabiedrisko attiecību speciāliste Irbe Treile.

Būvējot koncerta koncepciju, līdztekus tam iekļauti gan operas, gan baleta muzikālajām tēmām veltīti darbi – Ludviga van Bēthovena “Septiņas variācijas čellam un klavierēm par Mocarta operas “Burvju flauta” tēmu”, Dmitrija Šostakoviča “Adagio čellam un klavierēm no baleta “Gaišais strauts””, Šarla Ogista de Berio “Baleta ainas vijolei un klavierēm”. Savukārt koncerta otrajā daļā klausītājus priecēs izcilo itāļu un čehu opermūzikas meistaru Gaetāno Doniceti un Antonīna Dvoržāka slavenie “Klavieru trio”.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā “Opera tuvplānā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+