Kultūra
Teātris un kino

Operetes teātris sāks darbu ar “Karlsonu”; sezonā arī Štrausa ritmi un mīlas stāsti 0

Publicitātes foto

Operetes teātris sāk 2017./18. gada sezonu 25. novembrī ar muzikālu piedzīvojumu spēli bērniem “Karlsons” Valda Lūriņa režijā, LA.lv uzzināja Latvijas Operetes fondā. Jaunajā operetes teātra koncertsezonā klausītājus priecēs dzirkstoši Jaungada koncerti Johana Štrausa mūzikas ritmos, romantiski mīlas stāsti pasaulslavenās operešu izrādēs, mazos klausītājus bērnības krāsainajā sapņu pasaulē aizvedīs izrādes “Paukojam un šmaukojam” un “Karlsons”.

Latvijas operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska saka: “Jaunajā sezonā ir daudz skaistu ieceru gan pieaugušajiem – pilnformāta operešu jauniestudējumi, tai skaitā arī veltījums valsts simtgadei, gan bērniem. Ar Operetes Jaungada koncertiem viesosimies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Nākamajā gadā operešu izrādes rādīsim arī pēc restaurācijas atvērtajā VEF kultūras pilī. Prieks, ka restaurējot šo namu, Rīgas dome ir padomājusi arī par orķestra bedres paplašināšanu, lai tajā varētu satilpt orķestris. Operete Latvijā ir atgriezusies uz palikšanu, mēs sākam jau piekto sezonu, un vairāk kā jebkad agrāk saasinās jautājums par Operetes teātra mājvietas nepieciešamību trupas profesionālam darbam un attīstībai.”

Latvijas Operetes fonds jaunajā sezonā turpinās Vīnes Jaungada koncertu tradīciju Latvijā, piedāvājot “Operetes Jaungada koncertu In BLUE” sēriju 26. decembrī Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, 29. un 30. decembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Programmā būs populāri Johana Štrausa operešu hiti, kā arī Džordža Geršvina Rapsodija blūza stilā. Klausītājus gaida tikšanās ar pianistu Hariju Bašu, soprāniem Antu Jankovsku un Lauru Purenu, baritonu Nauri Indzeri un citiem operetes solistiem.

Diriģents Guntars Bernāts: “Jaungada koncertu repertuāru veidos divi laikmeti – divu dažādu kultūras citadeļu mūzikas piedāvājums: pirmajā daļā – Jaunā Vīnes operete – galvenokārt, Johana Štrausa operešu mūzika; otrajā daļā – amerikāņu – Leonarda Bernstaina Rapsodija Blūza stilā, Džordža Geršvina mūzika, kā arī citas šo komponistu spilgtākās kompozīcijas un muzikāli pārsteigumi.”

Sezonas atklāšanas izrādē 25. novembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” mazos un arī lielos skatītājus gaida tikšanās ar iemīļoto pasaku tēlu – Karlsonu. “Tā ir atraktīva un asprātīga luga par pieaugušo un bērnības krāsaino fantāziju pasauli ar noslēpumu, ko daudzi ir mēģinājuši minēt. Kas īstenībā ir Karlsons – Brālīša fantāzija vai tiešam reāla būtne? Šīs iestudējums ir labs izaicinājums jaunajiem operetes māksliniekiem. Kā formulējis Ērihs Kestners – īsta pasaku grāmata ir domāta bērniem no astoņiem līdz astoņdesmit gadiem. Mēs arī izrādē pieturēsimies pie šīs domas”, saka izrādes režisors Valdis Lūriņš.

Savukārt sezonas ieskaņai 10.novembrī Aizkraukles kultūras namā zaķēni Pauks un Šmauks aicinās klausītājus ļauties jauniem piedzīvojumiem dziesmuspēlē “Paukojam un šmaukojam”. Izrādi atbalsta VKKF.

LA.lv