×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

“Oskara” statuetes lāsts – šķiršanās?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Arī Nikolass Keidžs izšķīrās pēc "Oskara" saņemšanas.

Mičiganas štata universitātes zinātnieki izpētījuši 808 aktieru dzīves no 1930. līdz 2005. gadam un atklājuši interesantu sakritību: aktieriem vīriešiem gada laikā pēc Oskara balvas saņemšanas ir trīskāršs risks piedzīvot šķiršanos, raksta “The Daily Mail”.

Šķiršanos pēc “Oskara” saņemšanas piedzīvojuši gan aktieri, gan aktrises – Nikolass Keidžs, Kērks Duglass, Sems Mendess, Halle Berija, Sandra Buloka, Rīsa Vizerspūna, turklāt tas vērojams jau kopš Holivudas zelta laikmeta. Dzeltenā prese to jau pasteigusies nodēvēt par “Oskara lāstu”, tomēr pētnieki aizrāda uz psiholoģiskiem aspektiem.

Maikls Džensens, Mičiganas Rosa biznesa skolas stratēģijas profesors, spriež, ka galvenais iemesls varētu būt pēkšņā turība, kas var sekot Oskara balvai.

Pētījumā atklājās arī citi interesanti fakti. Piemēram, precētiem aktieriem caurmērā ir vairāk lomu nekā šķirteņiem, savukārt aktrisēm pretēji. Dalība spriedzes filmās palielina šķiršanās risku aktieriem, bet ne aktrisēm, toties viņām pēc tam ir mazāk filmēšanās piedāvājumu. Aktieri šķiras gan tad, ja viņu partnere nominēta Oskaram, bet viņi paši – ne, gan arī gadījumos, kad viņi saņēmuši Oskara balvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+