×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Ošlejs: Krievijas pilsoņu ieguldījumi nekustamajā īpašumā Latvijā nav laba investīcija

oslejs_janis

Krievijas pilsoņu ieguldījumi nekustamajā īpašumā Latvijā nav laba investīcija, šodien 7.starptautiskajā biznesa kontaktu forumā “Baltijas valstis. Quo vadis?” sacīja ekonomists Jānis Ošlejs.

Viņš stāstīja, ka ekonomikas problēmās nokļuvušajās eirozonas valstīs problēma bijusi tā, ka tās savulaik saņēma pārāk daudz investīciju no eirozonas, jo valdīja uzskats, ka šīs valstis ir ļoti stabilas. Investīcijas netika ieguldītas sektoros, kas nodrošina eksportu, bet gan nekustamajos īpašumos.

“Latvija mēģina veicināt investīcijas nekustamo īpašumu sektorā, piedāvājot Krievijas pilsoņiem iespēju iegūt vīzas, ja tie iegādājas īpašumu Latvijā. Tas ir nepareizi, jo tādējādi mēģinām atkārtot to, ko darīja spāņi, kad, centienos pacelt ekonomiku, viņi pārdeva vāciešiem villas. Princips ir līdzīgs. Ja investīcija nonāk patēriņā, tā nav laba investīcija,” uzsvēra ekonomists.

Ošlejs uzskata, ka valstis var kļūt bagātas ar rūpnieciskās ražošanas un eksporta palīdzību, nevis mākslīgi paaugstinot nekustamā īpašuma cenu līmeni.

“Jāsaprot, ka Latvijā uzņēmumi nodarbina vietējos iedzīvotājus. Ja vietējais cilvēks par uzņēmuma piedāvāto algu nevarēs iegādāties nekustamo īpašumu, jo cenas ir mākslīgi paceltas, uzņēmējam nāksies pacelt algas vai arī iedzīvotāji pametīs valsti,” skaidroja Ošlejs.

Kā ziņots, šodien notiek biznesa kontaktu forums “Baltijas valstis. Quo vadis?”. Forumu organizē Starptautiskais forumu konsorcijs sadarbībā ar “Citadeli” un biznesa žurnālu “Kapitāls”.

Pasākumā piedalās ārvalstu diplomāti un tirdzniecības kameras, ārvalstu investori un to pārstāvji, Saeimas deputāti, ministriju vadītāji, biznesa elite – uzņēmumu īpašnieki, baņķieri, advokāti, kā arī populāri kultūras pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+