Aļona Ostapenko, foto: AFP/LETA

Ostapenko iespaidīgo “Grand Slam” uzvaru sēriju aptur leģendārā V. Viljamsa 0

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko otrdien Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā ar 3-6, 5-7 piekāpās pieckārtējai šo sacensību uzvarētājai Venusai Viljamsai no ASV.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Līdz ar to vien 20 gadus vecā Ostapenko nākamnedēļ nepiedzīvos debiju pasaules ranga pirmajā desmitniekā, kas būtu noticis, uzvarot Viljamsu, tomēr turnīrā kopumā Latvijas tenisiste nodemonstrēja cienījamu sniegumu.

Ostapenko šis mačs neiesākās pārāk veiksmīgi, jo otrajā geimā Viljamsa lauza viņas servi un pēcāk izvirzījās vadībā ar 3-0. Pieredzējušās amerikānietes serve bija ļoti spēcīga, lai gan garākās izspēlēs viņai tik labi neklājās. Latvijas tenisistes pretiniece pirmajā setā spēlēja racionāli, uzsvaru liekot uz savu servi, tomēr astotajā geimā Ostapenko pieļāva dubultkļūdu un pēc tam nākamajā izspēlē sita bumbiņu tīklā, kas Viljamsai ļāva panākt “vienādi”. Tomēr tas neizsita viņu no ritma un savu servi viņa gan nosargāja.

Pēcāk Viljamsa servēja par uzvaru pirmajā setā, ko viņa arī veiksmīgi paveica, triumfējot ar 6-3.

Pie pirmās breikbumbas šajā mačā Ostapenko tika vien otrā seta otrajā geimā, tomēr amerikāniete to atspēlēja. Jau nākamajā geimā Viljamsa ļoti pārliecinoši lauza Latvijas tenisistes serve, neļaujot pretiniecei uzvarēt nevienā izspēlē. Bija acīmredzams, ka garākās izspēlēs veiksmīgāk darbojās Ostapenko. Tiesa, šo garo izspēļu nebija daudz, bet sestajā geimā, amerikānietei pieļaujot dubultkļūdu, Latvijas tenisiste beidzot tika pie pirmā breika un panāca neizšķirtu 3-3.

Dueļa turpinājumā abas tenisistes nosargāja savas serves, bet, rezultātam esot 5-5, Viljamsa 11.geimā ieguva divas breikbumbas un izmantoja jau pirmo no tām. Līdz ar to pieredzējusī amerikāniete varēja servēt par uzvaru šajā spēlē, ko viņa veiksmīgi arī uzvarēja un otrajā setā bija pārāka ar 7-5.

Iekļūšana ceturtdaļfinālā Latvijas tenisistei deva 430 WTA ranga punktus, kas pirmdien rangā ļaus pakāpties uz 12.vietu, turpinot uzlabot Latvijas rekordu.

Ostapenko bija otrā Latvijas tenisiste, kura spējusi sasniegt Vimbldonas ceturtdaļfinālu, jo 1994.gadā tik tālu tika arī Larisa Neilande.

Savukārt Viljamsai šis bija karjeras 100.mačs Vimbldonā.

Šī gada “French Open” čempione Ostapenko ir WTA ranga 13.vietā un ar šādu numuru bija arī izlikta sacensībās, bet turnīra desmitā rakete Viljamsa ir 11.pozīcijā. Tikmēr šī gada ieskaitē Latvijas pārstāve ir piektā, bet pieredzējusī amerikāniete ieņem astoto pozīciju.

Ostapenko un Viljamsai šī bija pirmā savstarpējā spēlē. Latvijas tenisiste iepriekš nav slēpusi, ka viņas elks tenisā ir Venusas Viljamsas jaunākā māsa Serēna, kura Vimbldonā nespēlē grūtniecības dēļ.

Pusfinālā Viljamsa tiksies ar “French Open” finālisti Simonu Halepu no Rumānijas vai mājinieku favorīti Džoannu Kontu. Rumāniete, uzvarot ceturtdaļfināla mačā, nākamnedēļ kļūs par ranga līderi, planētas pirmās raketes godu iegūstot pirmo reizi karjerā.

Ostapenko “Grand Slam” turnīros bija izcīnījusi 11 uzvaras pēc kārtas.