Ostapenko ļoti grūtā cīņā uzvar Svitoļinu un Maiami spēlēs pusfinālā! 0

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko trešdien Maiami WTA “Premier” turnīra ceturtdaļfinālā sīvā cīņā divos taibreikos ar rezultātu 7-6 (7:3), 7-6 (7:5) uzvarēja šosezon divus titulus izcīnījušo ukrainieti Jeļinu Svitoļinu, tiekot sacensību pusfinālā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Ostapenko, kura turnīrā ir izlikta ar sesto numuru, izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas un otrajā mačā pēc kārtas tika galā ar TOP10 spēlētāju. Svitoļina rangā ir ceturtā, kamēr Latvijas tenisa zvaigzne atrodas pozīciju zemāk, taču izcīnot Maiami turnīra čempiones titulu, viņa ukrainieti rangā var apsteigt.

Latvijas tenisiste par pusfināla sasniegšanu nopelnījusi 390 WTA vienspēļu ranga punktus.

Viņas nākamā pretiniece noskaidrosies vēlāk trešdien divu ASV spēlētāju duelī, titulētajai Venusai Viljamsai, kura rangā ir astotā, tiekoties ar šī turnīra lielākā pārsteiguma autori Denjelu Rouzu Kolinsu, kura ir planētas 93.rakete.

Ostapenko cīņu sāka ļoti labi, pirmajā geimā tiekot pie trim breikbumbām, no tām izmantojot jau pirmo. Tiesa, Svitoļina breiku tūdaļ atspēlēja, taču trešajā geimā Latvijas tenisiste atkal spēja gūt punktu ukrainietes servē, pēc tam panākot arī 3-1 savā labā. Turpinājums bija ļoti sīvs, abām tenisistēm vēl vienu reizi apmainoties ar breikiem, Latvijas tenisistei pirms desmitā geima esot vadībā ar 5-4. Diemžēl izservēt setu Ostapenko nespēja, jo pieļāva vairākas kļūdas, ļaujot Svitļonai geimu uzvarēt “sausā” un panākt neizšķirtu 5-5.

Nākamajos divos geimos uzvarēja servētājas, bet taibreikā Ostapenko vispirms ieguva minibreiku 2:0, bet pēc tam zaudēja trīs izspēlēs pēc kārtas. Tomēr seta izskaņa aizritēja Latvijas tenisistes zīmē, uzvarot piecās izspēlēs pēc kārtas un pa setiem izvirzoties vadībā.

Savukārt otrā seta sākumā Svitoļina spēja panākt 2-0 savā labā, taču sestajā geimā Ostapenko breiku atspēlēja, atjaunojot līdzsvaru 3-3. Nākamajos divos geimos labākas bija serves uzņēmējas, bet devītajā un desmitajā geimā pie punkta tika servētājas. Ostapenko nepatīkamā situācijā nokļuva 11.geimā, kad zaudēja savu servi, taču viņa spēja saņemties un neļaut Svitoļinai izservēt setu, panākot otro taibreiku šajā spēlē.

Tajā Latvijas tenisiste zaudēja pirmajā izspēlē, bet pēc tam panāca 4:1 savā labā, vēl nedaudz vēlāk tiekot arī pie četrām mačbumbām. Pirmās trīs Svitoļina atspēlēja, tomēr izglābties viņa nespēja, Ostapenko stundu un 48 minūtes ilgušā spēlē svinot grūtu uzvaru.

Planētas piektā rakete Ostapenko, kura Maiami sacensībās izlikta ar sesto numuru un šo turnīru varēja uzsākt no otrās kārtas, turnīra pirmajā cīņā ar 6-4, 6-4 pārspēja ungārieti Tīmea Babošu (pasaules 47.rakete), kamēr trešajā kārtā viņa ar rezultātu 6-2, 7-6 (7:2) uzvarēja brazīlieti Beatrīsu Adadžu-Maju, kura WTA rangā atrodama 64.vietā. Savukārt astotdaļfinālā Latvijas tenisiste guva virsroku 7-6 (7:4), 6-3 pār planētas devīto raketi čehieti Petru Kvitovu, gūstot pirmo uzvaru šosezon pret ranga TOP10 spēlētāju.

Tāpat arī planētas ceturtā rakete Svitoļina pirmajā kārtā bija brīva, bet otrajā viņa ar rezultātu 6-4, 6-2 pārspēja Indianvelsas WTA “Premier” turnīrā uzvarējušo japānieti Naomi Osaku, kura rangā ir 22.pozīcijā. Nākamajā kārtā ukrainiete ar 4-6, 6-0, 6-1 pārspēja WTA ranga 26.numuru Darju Gavrilovu no Austrālijas, bet astotdaļfinālā ar 7-5, 6-4 tika apspēlēta vēl viena austrāliete Ešlija Bārtija, kura rangā ir divdesmitā.

Zīmīgi, ka Svitoļina un Ostapenko bija abas augstāk rangā esošās tenisistes, kuras vēl turpināja dalību Maiami WTA “Premier” turnīrā, jo pirmās trīs ranga spēlētājas jau ir izstājušās.