×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Ostu padome kategoriski pret ieceri ostas aplikt ar nodokļiem

LETALETA

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome trešdien sēdē kategoriski noraidīja Reformu partijas un Ekonomikas ministrijas ieceri par Latvijas trīs lielo ostu aplikšanu ar nodokļiem, informēja padomes sēdē.

 

Lielākā daļa – 14 – no padomes locekļiem balsoja pret ostu aplikšanu ar nodokļiem, savukārt trīs šo priekšlikumu atbalstīja un vēl trīs atturējās.

Ostu padomes sēdē ekonomikas ministra padomniece Ilona Platonova prezentēja ieceri par Liepājas, Ventspils un Rīgas ostu aplikšanu ar nodokļiem. Plānots nodokļus piemērot četrām pozīcijām un paredzēts, ka kopumā no ostām tiks iekasēti līdz 20% no to ieņēmumiem.

Savukārt vairāki ostu un tranzīta biznesa pārstāvji asi kritizēja ostu nodokli.

“Nu šādi nevar – kaut kādu fikso lēmumu censties straujos tempos virzīt uz priekšu bez pienācīgas diskusijas ar nozari. Pēc mūsu aplēsem, tranzīta bizness Latvijā varētu sarukt par 20-30% ar šādiem nodokļiem. Ņemot vērā šī piedāvājuma kvalitāti un Ekonomikas ministrijas izpratni par to, kā vispār strādā ostas, aicinu visus padomes locekļus neatbalstīt šo ieceri,” sēdē sacīja Latvijas Ostu asociācijas izpilddirektors Kārlis Leiškalns.

Liepājas ostas pārstāvji norādīja, ka vairāki ostas uzņēmēji jau ir brīdinājuši, ka viņiem nāksies aiziet no ostas. Tāpat tika paustas bažas par kredītu atmaksu, ko ņēmušas ostas.

Savukārt Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas pārstāvji pauda bažas par ostu nodokļu ietekmi uz Latvijas dzelzceļa kompāniju “Latvijas Dzelzceļu” un pārvadātājiem.

Jau rakstīts, ka valdība paudusi gatavību konceptuāli izvērtēt Reformu partijas priekšlikumu ar nodokli aplikt Latvijas ostas. Šo ieceri kritizējuši ostu pārstāvji, kā arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome ir valdības izveidota institūcija un to vada premjers. Padome piedalās nozares politikas veidošanā, noteiktā kārtībā sniedzot priekšlikumus un atzinumus valdībai un citām institūcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+