×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Otrā pasaules kara beigas Polijā pieminēs 11 Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu prezidenti

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

11 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu prezidenti apstiprinājuši, ka kopā ar Polijas valsts galvu Broņislavu Komorovski 7.maijā un 8.maijā Gdaņskā piedalīsies piemiņas pasākumos par godu 70.gadskārtai kopš Otrā pasaules kara beigām.

Šī iecere izraisījusi aizkaitinājumu Krievijā, kam jāpārdzīvo atkārtots pazemojums, vienu pēc otra saņemot Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderu atteikumus ierasties Maskavā uz tā dēvētās Uzvaras dienas svinībām 9.maijā.

Polijas rīkotie piemiņas pasākumi notiks Vesterplates pussalā, kur 1939.gada 1.septembrī, ievadot Otro pasaules karu, sākās nacistiskās Vācijas uzbrukums Polijai.

Līdz ar Austrumeiropas un Centrāleiropas līderiem, kuru vidū būs arī Ukrainas prezidents Pjotrs Porošenko, sagaidāma arī vairāku Rietumeiropas valstu vadītāju, tostarp Francijas valsts galvas Fransuā Olanda, ierašanās.

Tomēr Francijas vēstnieks Varšavā Pjērs Būlers intervijā televīzijas kanālam TVN ceturtdien izteicās, ka nevar “nedz apstiprināt, nedz noliegt” Olanda iespējamo dalību.

Tikmēr prezidenta pils ļāvusi noprast, ka piemiņas pasākumos piedalīsies arī kāds britu karaliskās ģimenes loceklis.

Līdztekus oficiālajiem piemiņas pasākumiem 7.maija vakarā Vesterplatē paredzētas vēsturnieku debates, kurās piedalīsies tādi pazīstami pētnieki kā Normans Deiviss un Vldislavs Bartoševskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+