×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Otro dienu pēc kārtas Latvijas tuvumā konstatē Krievijas iznīcinātājus (5)

Foto - LETAFoto - LETA

NATO patruļlidmašīnas jau otro dienu pēc kārtas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas identificējušas Krievijas militāros lidaparātus, informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Šodien pie robežas konstatēti divi Krievijas iznīcinātāji “Su-24”. Nedaudz vēlāk konstatēti vēl divi iznīcinātāji “Su-24”, viens daudzfunkcionālais iznīcinātājs “Su-27” un divi “MiG-31” markas lidaparāti.

Jau ziņots, ka NATO patruļlidmašīnas vakar pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatējušas septiņas Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas. Vakar manīti divi “MiG-31”, divi “Su-34”, viens “Su-27” un divi “Su-24” markas lidaparāti. Lidmašīnas pārvietojās bez lidojuma plāna un ar izslēgtu automātisko atbildētāju.

Savukārt pagājušajā nedēļā Latvijas ūdeņu tuvumā tika konstatētas sešas Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas.

Šogad līdz 1.septembrim Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas un kuģi Latvijas robežai pietuvojušies 173 reizes.

Latvijas Aizsardzības ministrija jau februāra beigās paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā.

Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pārkāps robežu, notrieks un būs kādu laiku miers. Ko tur daudz runāt.

  2. Viņi lidinās brīvaja gaisa telpā,ko viņiem meklēt pie mums,te jau ne tikai smaržo bet pilnīgi smird pēc jenkijiem.

    • Vai Ļaunuma impērijas plašumos krievu kukuruzņikiem vietas trūkst? Kāda jēga visu to sagrābt, ja tik un tā urlām javazājas gar svešu valstu robežām?

  3. un kā vienmer robeža netiek pārkāpta un histerijai itkā nebutu iemesla, bet kā tad bez ienaidnieka tēla

    • krievu loģikas ekspertam :) Atbildēt

      Paralēle: Ja kāds četrdesmit gadus vecs tēviņš vicinātu dūres gar septiņus gadus veca zēna seju, vai tad tu arī teiktu — Nekrītiet histērijā, robeža netiek pārkāpta!

Draugiem Facebook Twitter Google+