×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Pa ceļiem pārvietosies bruņutehnika: Latvijā ierodas 150 slovāku karavīri (3)

Foto: LETAFoto: LETA

ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rotas paraugdemonstrējumi Ādažos.

5. aprīlī Latvijā tiks nogādāta Slovākijas bruņoto spēku 13. mehanizētā bataljona militārā tehnika, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnas “BVP-2”, ko izmantos Slovākijas bruņoto spēku mehanizētā kājnieku rota.

Šonedēļ Latvijā ierodas Slovākijas bruņoto spēku mehanizētā kājnieku rota, kuras sastāvā Latvijā uzturēsies ap 150 Slovākijas bruņoto spēku karavīri un vairāku veidu tehnikas vienības no 13. mehanizētā bataljona Levicē.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem, pārvietojot tehniku no Garkalnes dzelzceļa stacijas uz Ādažu bāzi.

Slovākijas bruņoto spēku mehanizētā kājnieku rota Latvijā tiek izvietota, īstenojot NATO samitā Varšavā pieņemto lēmumu par Višegradas valstu bruņoto spēku iesaisti Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Atrodoties Latvijā trīs mēnešu rotācijā, Slovākijas bruņoto spēku rota piedalīsies kopīgās mācībās ar Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku kājnieku brigādes 1.mehanizēto kājnieku bataljonu, tai skaitā, starptautiskajās mācībās “Summer Shield XIV” un “Saber Strike 2017”.
Slovākijas mehanizētās kājnieku rotas klātbūtne Latvijā stiprinās NATO kolektīvo drošību pie alianses austrumu robežas un sekmēs bruņoto spēku savstarpējo savietojamību.

Sākotnējā vienošanās par Višegradas valstu bruņoto spēku iesaisti Baltijas reģionā rotācijas kārtībā tika panākta Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Višegradas grupas valstu ārlietu ministru sanāksmē 2016. gada pavasarī.

Višegradas valstis šogad nodrošina klātbūtni Baltijas reģionā rotācijas kārtībā: no janvāra līdz martam Lietuvā uzturējās Čehijas Republikas bruņoto spēku kontingents, ko otrajā ceturksnī nomainīs Slovākijas rotācija Latvijā, trešajā ceturksnī – Ungārijas rotācija Igaunijā un ceturtajā ceturksnī – Polijas rotācija Lietuvā.

1991. gadā izveidotajā Višegradas grupā ietilpst Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bijušais zemessargs Atbildēt

    Labi, ka mums ir daudz draugu, kas aizsargās mūs no krievijas, ļaunuma impērijas.

    • Nedomā un negaidi….tie kas bēgs būs utainie osvoboditeli. Viņi lieli tikai tad ja boksējas ar ne savas kategorijas pretinieku vai netiri…piemēram Moldāvija, Gruzija un tad netīriem paņēmieniem Ukraina. Kā redzam pēdejā gadijumā uzrāvās un ne tik vareni ,ne tik lieli…Ukraina protams ir daudz vājāka ,bet lai ko
      nopietnu panāktu būs janoliek 100.000 -150.000 osvoboditelu galvas ar kādām 300.000 lazaretēs un hospitāļos…..Tā ka putleram galma armija jabūvē lielāka !

Draugiem Facebook Twitter Google+