×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Putekļu savākšanu nododam robotu putekļu sūcēju rokās (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Arvien vairāk mūsdienu tehnoloģijas piesakās veikt darbus, kas parasti bez cilvēka roku palīdzības nebūtu izdarāmi. Vieni no pirmajiem aparātiem, kas robotizēja ikdienas dzīvi, bija roboti – putekļu sūcēji. Tomēr klasiskie putekļu sūcēji joprojām ir krietni populārāki par kompaktajiem un dzīvīgajiem robotiem. Izmēģinām divu ražotāju robotus, lai saprastu to pozitīvos un negatīvos aspektus, kā arī, cik būtiski tie atšķiras no visiem zināmajiem rokas putekļu sūcējiem.

Manās rokās nonāca divi augstākās klases roboti – putekļu sūcēji “Samsung PowerBot VR 9000” un “Roboshop.lv” dotais “Neato” ražotais “Botvac Connected”. Abi Latvijā maksā identisku cenu – 749 eiro, taču pārliecinājos, ka tie ir visnotaļ dažādi.

Izskats, izmēri, pārvietošanās

Pirmās atšķirības vērojamas jau izskatā. Kamēr “Samsung” ir “muskuļotāks”, krāsaināks un arī krietni augstāks, “Neato” ražojums ir vienkrāsaini melns un samērā maziņš. Kāda nu kuram gaume, bet dizaina ziņā abi ir vienlīdz izskatīgi. Robota izmēra ziņā pārāks gan ir “Neato”, kas ir ievērojami zemāks par “Samsung”. Tas ir diezgan būtiski mājās, kurās ir zemi radiatori – kā manās mājās, kur “Samsung”, cenšoties visu rūpīgi iztīrīt, iebrauca zem radiatoriem un… iesprūda! Arī zem dīvāna, zem kura ir tukša platība, “Samsung” nebrauca sakopt, kamēr “Neato” to darīja droši. Tāpat “Neato” pozitīvā lieta ir tā malā novietotā sānu birstīte, kas speciāli domāta grūti pieejamu vietu kopšanai, piemēram, skapju apakšām. Savukārt manevrē abi vienlīdz lieliski – spēj apgriezties faktiski uz vietas.

Jāmin arī abu aparātu uzlāde – abas ierīces to dara automātiski t. s. “pašuzlādes mājā” pēc sūkšanas pabeigšanas vai mirklī, kad akumulatora līmenis ir zems. Pašam nekas nav jādara! Arī uzstādīšana un robota palaišana nekādas problēmas nerada – to var paveikt dažu minūšu laikā. Jāmin gan, ka ātrāk pie darba ķeras “Samsung”, kamēr “Neato” sūkšanu sāk pēc ilgāka laika. Pamācības grāmatiņa daudz noderīgāka ir “Samsung”, kur latviešu valodā vienkāršiem vārdiem paskaidrots pilnīgi viss, kamēr “Neato” angļu valodas pamācība ir skopāka un nesniedz tik daudz informācijas.

Tīra kā labi apmācīti karavīri

Tīrīšanas kvalitātē abi roboti nepārsteidz – tīra labi un aiz sevis neko neatstāj, vien varētu vēlēties, lai piekļūšana stūriem būtu veiksmīgāka. Interesanti, ka abi ieprogrammēti tīrīt gandrīz kā armijas solī – nevis haotiski, bet pārdomāti – sākot no istabas viena stūra līdz pretējam, kamēr taisnās līnijās izbraukāta visa platība. Diagonālas darbības redzamas vien beigās, kad robots veic papildu sūkšanas darbus. Interesanti, kā tas izvēlas, kur nobraukt vēlreiz?

Tīrīšanas veidu kvantitātē gan pārliecinoši pārāks ir “Samsung”, kam ir šādi režīmi – visas mājas parastā tīrīšana, tīrīšana līdz akumulatora izlādei, noteikta istabas laukuma tīrīšana (apmēram 1,5 metri uz visām pusēm) un manuālā tīrīšana ar pulti, kad pats ar lāzera staru vai ar manuālu kontrolieri “pavēlu”, kur labāk tīrīt.

Tikmēr “Neato” tīra visu māju, rūpīgi vienu noteiktu vietu, kā arī “Eco” režīmā tas ir klusāks un var tīrīt ilgāku laika posmu. Jāpiebilst gan, ka “Neato” manuālo tīrīšanu ar pulti aizvieto ar manuālo tīrīšanu, izmantojot speciāli izveidotu lietotni, taču tā nav pati ērtākā funkcija un tālvadības pults lāzera kontrole jebkurā gadījumā ir stipri kvalitatīvāka un vienkāršāka.

Unikālās funkcijas

Jau pieminēju pulti un lietotni, taču tās nav vienīgās interesantās lietas abās ierīcēs. Piemēram, mobilo tālruni “Neato” atpazīst, izmantojot “WiFi” tīklu, kas ar “Samsung” nav iespējams. Tāpat “Neato” atšķirībā no “Samsung” ir aprīkots ar digitālo ekrānu, pa kuru var navigēt – ieslēgt “WiFi”, iestatīt valodu (latviešu valodas gan nav nedz robotā, nedz pamācībā), datumu, laiku un dažas citas ne pārāk svarīgas funkcijas.

“Samsung” digitālais ekrāns nav vadāms, taču atšķirībā no “Neato” tas dod vairāk nepieciešamās informācijas, piemēram, tas ziņo, kad sūkšana ir pabeigta, kad akumulators ir tukšs vai pilns, kā arī paziņo par nepatikšanām, ja tādas radušās. To dara arī “Neato”, taču pamācībā nav pastāstīts, ko katrs kods nozīmē. Kā izrādās, tas radīja problēmas, jo nezināmu iemeslu dēļ pēc divu dienu lietošanas “Neato” atteicās pārvietoties, rādot kļūdu “3000”. Iztīrīju robotu, izmēģināju gandrīz visu, bet robota ieslēgšanās bija vienīgā lieta, ko robots darīja. Līdz atklāju, ka robots darbojas ar manuālo kontroli…

Abiem komplektācijā nāca līdzi arī virtuālais aizsargs, aiz kura robots nebrauc. Tas ir svarīgi mājās, kurās ir trepes, jo diez vai kritiens no tām robotam nāks par labu. “Neato” šis aizsargs ir plastikāta stieple, ko novelk priekšā vietām, uz kurām robotam nevajadzētu doties. Turpretim “Samsung” komplektā iekļauta izskatīga kastīte, kas 2,5 metru platumā raida signālu, kuru robots nešķērso. Interesanti un efektīvi.

 

Kopsavilkums

Vai roboti putekļu sūcēji ir tā vērti? Jā, ja neskatās uz cenu (ir arī daudz lētāki roboti), taču jāņem vērā, ka šie roboti tiešām dara daudz, un tehnoloģijām bagāta ierīce nevar maksāt 100 eiro. Arī rokas putekļu sūcēji var maksāt ap 500 eiro.

Ja jāizsver par un pret, neredzu, kā dārgie rokas putekļu sūcēji var stāties pretī mazam, kompaktam robotam, kas visu izdara tavā vietā. Vienīgi – rokas putekļu sūcējs tiek klāt katram mazākajam stūrītim.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mums ir robotiņš ,iegādājām uz pagājušajiem ziemassvētkiem.
    Super.Tagad nespēju iedomāties kā līdz tam varējām iztikt.Un māja vienmēr tīra,jo sevišķi lauku mājā,kur palaikam ienāk kaķis un dzīvojas suns.
    Laukos jau citi darbi diezgan ko darīt,-i robot roomba 616 ir mūsējais.

Draugiem Facebook Twitter Google+