×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Padomē spriedīs par iecietību

Valsts prezidenta pils paspārnē esošā Mazākumtautību konsultatīvā padome uz savu kārtējo sēdi sanāks rīt, 4. decembrī. Tās sastāvā notikušas izmaiņas – A. Šeiņina vietā tagad padomē darbojas Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs.

 

“Viņš ir daudz pētījis integrācijas jautājumus, un tāpēc padomes darbu var bagātināt ar zinātnieka skatījumu uz problēmām,” uzskata padomes vadītājs Romans Alijevs. D. Hanovs kā pieaicinātais eksperts ir piedalījies padomes darbā jau iepriekš, piemēram, šogad 24. aprīlī, runājot diskusijā par jaunatnes līdzdalību saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā, viņš sacīja: “Svarīgi dažādības telpā veidot dialogu ar citādo pat tad, ja tas mūs biedē vai kaitina, jo tikai dialogā mēs varam atrast to, kas mūs savstarpēji bagātina.”

D. Hanovs ir strādājis Integrācijas lietu sekretariātā un apgalvo, ka lielāko daļu padomes dalībnieku pazīst jau kopš sekretariāta laikiem. Tolerances jeb iecietības jautājumus ir pētījis 12 gadus.

Rīt padomē viņš būs viens no trim referentiem par sabiedrības iecietību un tās trūkumu. Profesors uzskata, ka viens no padomes uzdevumiem būtu atgādināt par vajadzību atzīmēt arī Latvijā Starptautisko tolerances dienu, kā tas notiek daudzviet pasaulē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+