×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

Pagaidām ir pāragri runāt par ĀCM sērgas ierobežošanu, atzīst PVD vadītājs

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Neskatoties uz to, ka jauni saslimšanas gadījumi ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) Latvijā septembrī nav atklāti, ir pāragri runāt par sērgas ierobežošanu, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

“Uz doto brīdi jaunās vietās slimība nav konstatēta, taču ņemot vērā vīrusa izturību ārēja vidē, jauni uzliesmojumi meža cūku populācijā noteikti notiks un arī notiek. Vidzemē bija pagājušajā nedēļā, Latgalē nebija. Tādēļ ir pāragri runāt, ka sērga ir apturēta,” teica Balodis.

Viņš norādīja, ka ĀCM turpina izplatīties Igaunijas teritorijā – atklāts otrs meža cūku inficēšanas gadījums 25 kilometrus no Latvijas robežas.

Balodis arī atzīmēja, ka slimības skartajās teritorijās notiek meža cūku populācijas ierobežošanas pasākumi – medības ir intensīvākas nekā būtu ikdienā. “Taču tāda haotiska, intensīva šaušana nenotiek un visdrīzāk arī nenotiks. Vairāk mēs skatāmies uz citiem pasākumiem, piemēram, pārtraukt ziemas piebarošanu, jo ar medībām visdrīzāk būtiski populāciju ierobežot nebūs iespējams,” stāstīja PVD vadītājs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka šobrīd ĀCM ir skāris 90 mežacūkas 10 novados un 22 šo novadu pagastos. Kopš 29.augusta mājas cūkām nav apstiprināti jauni ĀCM saslimšanas gadījumi.

ĀCM ir ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+