×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas Baltijā samazinājās par 16% (4)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Pagājušajā nedēļā “Nord Pool” biržas elektroenerģijas “spot” cenas samazinājās viscaur Baltijā par vidēji nepilniem 16%, sasniedzot vidējo cenu reģionā 36,86 eiro par megavatstundu (eiro/MWh) apmērā, aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo”.

Arī starp valstīm cenas samazinājušās par aptuveni 16% katrā, Igaunijā cenai pazeminoties līdz 36,63 eiro/MWh, Latvijā un Lietuvā līdz 36,98 eiro/MWh. Baltijas valstīs elektroenerģijas cenu kritumu veicināja “NordBalt” starpsavienojuma atgriešanās pilnā darba kapacitātē pēc darbības ierobežojumiem divas iepriekšējās nedēļas. Tāpat arī pieprasījuma apjoma kritums veicināja cenu samazināšanos.

Samazinājuma tendence bija novērojama arī elektroenerģijas patēriņa ziņā – Baltijas valstīs kopumā sasniedzot 593 gigavatstundas (GWh), kas ir par 3% mazāks apjoms nekā nedēļu iepriekš. Visstraujāk patēriņa apjoms kritis Latvijā un Lietuvā – par nepilniem 4% līdz attiecīgi 155 GWh Latvijā un 251 GWh Lietuvā. Igaunijā savukārt kritums 1% apmērā līdz 187 GWh.

Izstrādes apjoms Baltijas valstīs pretēji patēriņa apjomam pieaudzis nepilna viena procenta apmērā līdz 456 GWh – no tā Latvijā izstrādātas 168 GWh, Lietuvā 80 GWh, bet Igaunijā 208 GWh elektroenerģijas. Latvijā izstrādes aspektā līdz ar agrīnu palu iestāšanos pieaugusi elektroenerģijas izstrāde Daugavas HES – par 12% līdz 79 GWh.

Kopumā Latvijā un Igaunijā joprojām saglabājusies pozitīva izstrādes un patēriņa bilance – Latvijā saražots par 9% vairāk elektroenerģijas nekā valstī patērēts, bet Igaunijā saražots par 11% vairāk nekā patērēts. Lietuvā bilance saglabājusies negatīva – saražotais apjoms bijis 32% no patēriņa apjoma. Baltijas valstīs kopumā savukārt izstrāde bija 77% attiecībā pret reģionā patērēto elektroenerģijas apjomu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Visu ko izdomā kā tik no cilvēka vairāk un vairāk noplēst,rēķini no janvāra par elektrību ir pieauguši,tas fakts.

  2. Paskatiet savu rēķinu janvāra mēnesi ,,biju uz pakaļas ,ka Oik man jau sastāda gandrīz 10 eiras ,,bija 3 ar kapeikām tagat par 32 ampērām piegrūduši vēl 5 ar kapeikām klāt ,,,,kaut jūs vienreiz aizrītos ,,,par 147 kw,tagat rēķins ir 33 ar kapeikām ,kur vēl tālāk:(

  3. kāpēc “kautrīgi noklusē”, ka no maksājamās summas pati enerģija ir neliels procents, bet pārējais ir visādi “navoroti” OIK un pārvades atdalīšanas veidā ?!

    • Kapec paterejot 147 kw menesi tev vajag jaudas sledzi ar 32amp/h ,tev vajag parslegt uz ne vairak ka 15-20 amp/h un bus mazaks rekins.Kadu bridi vini to darija par velti es tagad nezinu.

Draugiem Facebook Twitter Google+