×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Palīgs velcētājiem – grimulis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Makšķernieku pasaulē ierīce grimuļa iegremdēšanai (downrigger) mūsdienu izskatā ienāca pagājušā gadsimta vidū, bet vēl joprojām ir ļoti daudz makšķernieku, kuri tā īsti neizprot tās būtību. Domāju, ka precīza tulkojuma šim mehānismam nav, bet tas paredzēts, lai mānekli, ar kuru velcē makšķernieks, varētu novadīt jebkurā dziļumā.

Ierīces galvenās sastāvdaļas ir karātavu tipa kronšteins, kuru piestiprina laivas bortam, mehānisks vai elektrisks iztīšanas–ietīšanas mehānisms, tieva, apvalkota trosīte, astains lodveida svina grimulis ar divām cilpiņām, no kurām viena atrodas virs lodes, otra – tuvāk grimuļa astes galam, un klipsis ar izturīgu auklu vai tievu trosīti.

Grimuļa svars atkarīgs no tā, kādos dziļumos nāksies darboties, tas svārstās no 2,5 līdz 10 kilogramiem, attiecīgi jāaprēķina kronšteina izturība. Darbības princips samērā vienkāršs, bet ļoti efektīvs – klipsī, kas ar izturīgu auklu vai trosīti stiprinās pie grimuļa astes gala cilpas, iespiež velcēšanas auklu ne pārāk tālu no mānekļa, trosītē iekārto grimuli nolaiž līdz dziļumam, kurā vēlaties velcēt. Māneklis vilksies aiz grimuļa jūsu izvēlētajā dziļumā, copes brīdī aukla izrausies no klipša, un tālākā zivs izvadīšana ar kātu jau būs tehnikas jautājums.

Veikalos nopērkamo elektrisko downrigeru cena svārstās ap 
500 eiro.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.2
Alūksne +21.9
Daugavpils +27
Saldus +19
Liepāja +18.9
Jelgava +23
Ventspils +17.9
Limbaži +19
Madona +25
Rēzekne +27
Draugiem Facebook Twitter Google+