Latvijā
Rīga

Pankratova komandējums uz Maskavu pašvaldībai izmaksājis 1360 eiro 3


Rīgas karogs.
Rīgas karogs.
Foto-LETA

Rīgas domes deputāta Ruslana Pankratova (SC) nesenais komandējums uz Maskavu pašvaldībai izmaksājis ap 1360 eiro, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Kā liecina Pankratova domē iesniegtais norēķins par naudas līdzekļu izlietojumu, 436 eiro izmaksājušas aviobiļetes, 184 eiro (46 eiro dienā) apmērā deputātam tika izmaksāta dienas nauda, bet vietējā transporta un viesnīcas izmaksas kopumā izmaksājušas 45 820 Krievijas rubļu jeb aptuveni 740 eiro.

Rīgas mēram adresētajā pārskatā par komandējumu Pankratovs norādījis, ka komandējuma laikā notika tikšanās ar Maskavas valdības ministru, Maskavas Ārējo ekonomisko un starptautisko sakaru departamenta vadītāju Sergeju Čereminu, tika pārrunāta sadarbība par Rīgas domes un Maskavas valdības sadarbības programmā 2015.-2017.gadam minēto kultūras un humanitāro projektu realizēšanu, kā arī Rīgas pilsētas popularizēšanu Maskavā.

Tāpat Pankratovs norādījis, ka tikšanās laikā ar kinokompānijas “Neurotrend” direktoru padomes priekšsēdētāju Vladimiru Galkinu un kino kompānijas “21.gadsimts” ģenerāldirektoru un producentu Vladimiru Esinovu pārrunāta projektu realizēšana kinematogrāfijas jomā ar Rīgas kino fonda līdzdalību, filmu ražošana Rīgas teritorijā un dalība Latvijas kinofestivālos. Vienlaicīgi tikšanās laikā ar Krievijas Federācijas kinematogrāfijas priekšsēdētāju Ņikitu Mihalkovu tikusi apspriesta Latvijas filmu dalība Maskavas starptautiskā kino festivāla konkursu programmā un Rīgas kino fonda prezentācija.

Pie komandējuma vērtējuma un rekomendācijām Pankratovs norādījis, ka “visas pārrunas ietvērušas skaidru rīcības plānu, kas vērsts uz perspektīvo sadarbību Rīgas domes un Maskavas valdības sadarbības programmā 2015.-2017.gadam minēto kultūras un humanitāro projektu realizēšanā, kā arī projektu realizēšanā kinematogrāfijas jomā ar Rīgas kino fonda līdzdalību”.

Kā ziņots, Pankratovs no 22.jūnija līdz 25.jūnijam uzturējās darba vizītē Krievijas galvaspilsētā Maskavā.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, šī darba komandējuma mērķis ir pārrunas par Rīgas domes un Maskavas valdības sadarbības programmā 2015.-2017.gadam minēto kultūras un humanitāro projektu realizēšanu. Pankratovs paredzētas tikšanās ar Maskavas valdības un Maskavas domes pārstāvjiem, kā arī Krievijas Kinooperatoru savienības pārstāvjiem par Latvijā ražoto filmu dalību Maskavas Starptautiskajā kinofestivālā un Rīgas kino fonda prezentācijā.

Rīgas domes opozīcija aģentūrai LETA norādīja, ka Pankratovs uz Maskavu par nodokļu maksātāju naudu komandējumos dodoties regulāri, šādi apšaubot darba vizīšu lietderību. Tāpat pausta neizpratne, kādēļ tikties ar Maskavas valdības pārstāvjiem tiek komandēts viens no “ierindas deputātiem”, nevis kāds no vadības. Rīgas domes Ārlietu pārvaldē informēja, ka šogad Pankratovam paredzēts viens brauciens uz Maskavu.

2014.gadā Pankratovs uz Maskavu tika komandēts divreiz – jūnijā un janvārī.

LA.lv