×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
9. oktobris, 2017
Drukāt

Ķīniešu ziepes un ar atvainošanos nepietiks – “Dogo” ražotājs tiesāsies. “LA” nedēļas apskats (4)

1. Cilvēks. Unas Klapkalnes trīs vaļi 

1no5
Foto - LETAFoto - LETA
Foto – LETA

Ar vienbalsīgu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atbalstu par Latvijas Radio valdes priekšsēdētāju izraudzīta kādreizējā ziņu aģentūras LETA vadītāja Una Klapkalne. Deviņdesmito gadu otrajā pusē viņa strādāja vadošos amatos valsts pārvaldē – bijusi Valsts civildienesta pārvaldes priekšnieka vietniece, Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vietniece, premjera Andra Šķēles padomniece un iekšlietu ministra Mareka Segliņa padomniece, kā arī Valsts kancelejas direktores vietniece. Pēdējos 10 gadus Klapkalne bijusi ziņu aģentūras LETA valdes locekle, kopš 2016. gada – arī ziņu portāla TVNET valdes priekšsēdētāja, bet šā gada martā abus šos amatus atstājusi.

Jaunās valdes pirmie galveni uzdevumi būšot trīs mēnešu laikā sakārtot radio darbinieku atalgojuma sistēmu un izmainīt sponsoru līgumu praksi, kas padomes ieskatā pielīdzināma satura pirkšanai. Par savulaik tik kritizēto uzdevumu pārveidot LR5 par latviešu mūzikas kanālu, padome tagad klusē un arī jaunā valdes priekšsēdētāja pagaidām šādas reformas neplānojot.

Sigita Roķe, kuru padome septembra beigās atbrīvoja no LR valdes locekles amata, šo darbu pielīdzina stāvēšanai uz diviem upē peldošiem baļķiem, mēģinot ievērot padomes intereses un darbinieku vajadzības. Klapkalne ar šādām grūtībām jau rēķinājusies. “Šāda situācija nav nekas unikāls. Ikviena uzņēmuma vadītājam jāņem vērā trīs vaļi – īpašnieki, šajā gadījumā valsts, ko pārstāv NEPLP, darbinieki un klienti jeb radio klausītāji. Un tas ir pastāvīgs izaicinājums sabalansēt šo trīs spēku intereses tā, lai visi būtu daudzmaz apmierināti,” teica jaunā valdes vadītāja. Par savas priekšteces atlaišanu gan viņa runāja piesardzīgi: “Pieļauju, ka situāciju varētu atrisināt arī citādi. Taču manā rīcībā nav pilnas informācijas, tādēļ grūti pateikt, kādēļ notika šāda konflikta eskalācija. Katrā ziņā šis padomes lēmums man bija pārsteigums.” Notikušais gan neesot mazinājis viņas motivāciju kandidēt uz šo amatu.

  1. Cilvēks. Unas Klapkalnes trīs vaļi 
  2. Darījums. Ķīniešu ziepes
  3. Noslēpums. KNAB piesaka šahu
  4. Izgāšanās. Ar atvainošanos nepietiks. "Dogo" ražotājs tiesāsies
  5. Joks. Uzož naudas smaku

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Suns zina, ko ēdis. Lai gan tāpat zināms arī, ka visa valsts pārvalde, valsts uzņēmumi, aģentūras, it visur. Viens pamatīgs “ģimenes uzņēmums”. Krustu šķērsu saprecējušies, guļ, rads rada galā. Tev apnicis uz visu taupīt? Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Saite: goo.gl/gKAK9A

  2. www.Gopal.lv Sludinājumi Atbildēt

    Mūsu Valstī ir Likums , ka Valsts iestādes par savu rīcību nesaņem sodus, un to darbinieki arī.

  3. ja jau VINA IR BIJUSI .VISIEM PAr padumnieci…tad kapec muns LATVIJA ..VIS IET UZ GRUNTI….vina TO RADIO ari turpat NOLAIDIS………ZEL…

Draugiem Facebook Twitter Google+