×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Paplašina Latvijas un Dānijas sadarbību aizsardzības jomā

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) ceturtdien NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā ar Dānijas aizsardzības ministru Nikolaju Vamenu parakstīja atjaunoto saprašanās memorandu un politiskās vīzijas dokumentu, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Parakstītie dokumenti paredz sadarbības paplašināšanu aizsardzības jomā – regulāras politiskā līmeņa konsultācijas, ciešāku sadarbību izglītības un militāro mācību jomā, iespējas kopīgi piedalīties starptautiskajās operācijās, sadarbību kopīgos iepirkumos.

“Iepriekšējais saprašanās memorands tika parakstīts 1994.gadā. Šī 21 gada laikā ir notikušas būtiskas izmaiņas gan ģeopolitiskajā situācijā, gan arī abu valstu bruņotajos spēkos, tāpēc esmu gandarīts, ka ir izstrādāta jauna konceptuālā bāze mūsu aizsardzības resoru sadarbībai, kas vērsta uz skatījumu nākotnē,” uzsvēra Vējonis.

AM norāda, ka Dānijai ir būtiska loma Latvijas armijas attīstībā. 2013.gada 12.aprīlī Latvija un Dānija parakstīja saprašanās memorandu par Latvijas Sauszemes spēku kājnieku brigādes iekļaušanu Dānijas divīzijā. Tajā ir iekļautas arī divas Dānijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas kājnieku brigādes.

2014.gadā štāba mācību “Knight 15” posms “Red Knight” norisinājās Latvijā, bet nākamais mācību posms šogad norisināsies Lietuvā un būs integrēts starptautiskajās militārajās mācībās “Sabre Strike”.

Dānijas un Latvijas bruņoto spēku karavīru dalība kopējos vingrinājumos nodrošina veiksmīgas sadarbības iespējas, kā arī uzlabo sadarbību ar citām NATO dalībvalstīm starptautisko operāciju laikā. Latvijas bruņoto spēku karavīru dalība divīzijas līmeņa mācībās paaugstina karavīru profesionālās zināšanas, un sadarbības partneriem sniedz iespēju atkārtoti pārliecināties par mūsu karavīru augsto sagatavotību.

NATO aizsardzības ministru sanāksme norisinājās Briselē, Beļģijā.
 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+