Mobilā versija
Brīdinājums +13.9°C
Vanda, Veneranda, Venija
Sestdiena, 23. septembris, 2017
26. janvāris, 2015
Drukāt

Par 580 000 mārciņu iegādājas galdu, pie kura tapuši māsu Brontē romāni

Foto: Brontē biedrībaFoto: Brontē biedrība

Kurš no Latvijas muzejiem būtu gatavs un varētu atļauties maksāt gandrīz 800 000 eiro par jelkura rakstnieka rakstāmgaldu? Rakstāmgalds, pie kura tapuši māsu Brontē romāni, nupat atgriezies mājās – Heivortas mācītājmājā; tas atgūts par 580 000 mārciņu, raksta aģentūra BBC.

Brontē biedrība Heivortā paziņojusi, ka šis galds ir “visiedvesmojošākais” 19. gadsimta literārais artefakts. Pie šī mahagonija galda savus romānus rakstīja visas trīs māsas Brontē; šeit tapusi grāmata “Džeina Eira”, “Kalnu aukas”, “Vaildfellholas iemītniece” un citas.

Galds tika pārdots līdz ar citiem mājsaimniecības priekšmetiem pēc viņu tēva nāves 1861. gadā, līdzekļus tā iegādei muzejam piešķīris Nacionālā mantojuma memoriālais fonds.

Šarlote, Emīlija un Anna Brontē bija britu rakstnieces, viena no nozīmīgākajām 19. gadsimta literātu ģimenēm. Sešu mēnešu laikā 1848. – 49. gadā Emīlija un Anna nomira no tuberkulozes; viņa silgi nepārdzīvoja arī brālis. Šarlote turpināja rakstīt un pat apprecējās, taču 1855. gadā, būdama stāvoklī, nomira arī viņa – pēdējā Brontē dzimtas atvase.

Pievienot komentāru

"Nemīlestība" – spoguļattēls, no kura gribētos izvairīties (1)Andreja Zvjaginceva filma "Nemīlestība" Rīgā piedzīvos tikai divus seansus festivāla "Baltijas Pērle" ietvaros, bet visiem, kuri par labām atzinuši režisora iepriekšējos darbus, šis būtu īpaši iesakāms. Jo tajā mēs katrs – lielākā vai mazākā mērā – varam ieraudzīt savu spoguļattēlu.
Draugiem Facebook Twitter Google+