Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
26. janvāris, 2015
Drukāt

Par 580 000 mārciņu iegādājas galdu, pie kura tapuši māsu Brontē romāni

Foto: Brontē biedrībaFoto: Brontē biedrība

Kurš no Latvijas muzejiem būtu gatavs un varētu atļauties maksāt gandrīz 800 000 eiro par jelkura rakstnieka rakstāmgaldu? Rakstāmgalds, pie kura tapuši māsu Brontē romāni, nupat atgriezies mājās – Heivortas mācītājmājā; tas atgūts par 580 000 mārciņu, raksta aģentūra BBC.

Brontē biedrība Heivortā paziņojusi, ka šis galds ir “visiedvesmojošākais” 19. gadsimta literārais artefakts. Pie šī mahagonija galda savus romānus rakstīja visas trīs māsas Brontē; šeit tapusi grāmata “Džeina Eira”, “Kalnu aukas”, “Vaildfellholas iemītniece” un citas.

Galds tika pārdots līdz ar citiem mājsaimniecības priekšmetiem pēc viņu tēva nāves 1861. gadā, līdzekļus tā iegādei muzejam piešķīris Nacionālā mantojuma memoriālais fonds.

Šarlote, Emīlija un Anna Brontē bija britu rakstnieces, viena no nozīmīgākajām 19. gadsimta literātu ģimenēm. Sešu mēnešu laikā 1848. – 49. gadā Emīlija un Anna nomira no tuberkulozes; viņa silgi nepārdzīvoja arī brālis. Šarlote turpināja rakstīt un pat apprecējās, taču 1855. gadā, būdama stāvoklī, nomira arī viņa – pēdējā Brontē dzimtas atvase.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+