×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Par elektrību taupošajam Power saver ierīcēm (2)

Foto-Flickr/UniversallyspeakingFoto-Flickr/Universallyspeaking

“Vai elektrību var reāli ietaupīt ar Power saver ierīcēm, kuras jau nonākušas Latvijā?”
Valdis Saulkrastos

Elektroenerģija kļūst arvien dārgāka. To var mēģināt taupīt, ne tikai mazāk patērējot un lietojot energoekonomiskas mājsaimniecības ierīces, bet arī pērkot dažādas papildierīces, kas atļauj pilnvērtīgāk enerģiju izmantot. 


Viena no tādām papildierīcēm esot Power saver (jaudas taupītājs), kas palīdz ekonomēt enerģiju, uzlabojot jaudas koeficientu. Jaudas koeficients ir attiecība starp to elektroenerģiju, ko mājā izmanto lietderīgi (aktīvā enerģija) un to, ko patērē kopumā. Ja šis koeficients ir būtiski mazāks par 1, palielinās nelietderīgie zudumi. Piemēram, ja tuvumā ir lieli rūpnieciski uzņēmumi vai citi objekti, kas cikliski tērē lielāku strāvas daudzumu, sprieguma kvalitāte pasliktinās, strāvas plūsmā veidojas svārstības un pārslodzes, kas traucē elektroierīču darbībai. Nekvalitatīva sprieguma sekas ir veltīga elektrības tērēšana un tās pārveide siltumenerģijā. Power saver ierīces ar kondensatora sistēmām gādājot, lai enerģijas plūsmā nav lielas sprieguma svārstības. Tā esot iespējams ekonomēt patēriņu un, samazinot pārslodžu kaitīgās sekas, pagarināt elektroierīču darba mūžu. Jo nestabilāks ir spriegums, jo lielāks esot ierīces ekonomiskais efekts. Ekonomijas līmenis atkarīgs arī no tā, kādai tehnikai taupītājs ir pieslēgts. Ieteicams to izmantot ledusskapjiem, veļas mazgāšanas mašīnām, televizoriem, datortehnikai, ūdenssūkņiem, luminiscentajam apgaismojumam un kondicionieriem. 


SIA “Sett” direktors Sergejs Teplakovs uzskata, ka, izmantojot Power saver atsevišķām mājsaimniecības ierīcēm, iespējams iegūt pat līdz 30 % ekonomiju. Par to var pārliecināties, salīdzinot skaitītāja rādījumus ilgākā laika posmā.


Kritiski domājoši speciālisti, piemēram, SIA “Energoluks” valdes loceklis Miķelis Caunītis uzsver, ka brīnumlīdzekļu nemēdz būt, un šāda tipa iekārtas esot efektīvas tikai īpašos apstākļos. Tomēr tehniski orientētam cilvēkam šīs ierīces testēšana varētu būt interesanta pieredze elektrības taupīšanā. 


Energotaupošās ierīces plašā izvēlē piedāvā internetā. Prece ir samērā jauna, tās efektivitātes pārbaude Latvijā vēl tikai notiek, tās drošumu apliecina ES un citu valstu sertifikāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tas ir fufels. paskataties yoytube ko par tiem stāsta. zemē nomesta nauda

  2. Ja gribat taupīt, tad uzstādiet gdog ierīci! Tiešām iespaidīgi! Esmu azartā no tā, kāds efekts, nebiju domājis, ka spēšu tik daudz iegūt. Papildus vēl kontrolēju, ko dara tīņi,kad atnāk no skolas! Pameklē internetā https:// gdog.lv

Draugiem Facebook Twitter Google+