Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Par groziņu melleņu nodoklis nav jāmaksā (7)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Esmu dzirdējusi, ka esot jāmaksā nodoklis arī par mežā salasītajām ogām un sēnēm. Sākoties ogu un sēņu laikam, gribētu uzzināt, vai tā patiešām ir. Un vai nodoklis jāmaksā arī pensionārei, kas mežā salasījusi un vietējā tirgū pārdevusi groziņu melleņu? Valija Simsone Madonas novadā

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) paskaidro, ka par ienākumiem no savvaļas ogu, sēņu, savvaļas ārstniecības augu un ziedu, arī vīngliemežu ievākšanas un pārdošanas jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis tikai tad, ja gada laikā tie pārsniedz 3000 eiro.

Tātad par nodokļa maksāšanu nebūtu jāuztraucas ne Simsones k-dzei, ne citiem mūsu laikraksta lasītājiem, kuri mežā salasa un pārdod groziņu ogu vai sēņu. Jo maz ticams, ka viens vecāka gadagājuma cilvēks spēj salasīt un pārdot tik daudz meža labumu, lai viņa ienākumi sasniegtu vismaz 250 eiro mēnesī, lai tādējādi gada laikā pārsniegtu minētos 3000 eiro.

Šis likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ietvertais noteikums vairāk skar savvaļas ogu, sēņu, savvaļas ārstniecības augu un ziedu uzpircējus. VID aicina iedzīvotājus, kuri pārdod viņiem ogas, sēnes vai ārstniecības augus, pievērst uzmanību tam, vai uzpircējs dod parakstīties izmaksu sarakstā; vai tajā norādītie dati par viņu ir precīzi; vai izmaksu sarakstā norādītā informācija atbilst faktiski nodoto dabas velšu daudzumam, kā arī vai izmaksu sarakstā norādītā skaidrās naudas summa atbilst patiesībā izmaksātajai.

VID piebilst: ja ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā pārsniedz 3000 eiro, tad šo ienākumu guvējiem jāreģistrējas VID kā saimnieciskās darbības veicējiem, no gūtajiem ienākumiem jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis un tirdzniecībā jāizmanto kases aparāts. Tāpat par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem, kas pārsniedz 3000 eiro, no 2017. gada 1. marta līdz 1. jūnijam elektroniski jāiesniedz VID gada ienākumu deklarācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. ‘Vai Tu Jeska domāji, ka penšiem jāizdzīvo tikai no ubagu pensijas 100-200 € mēnesī? Arī tās ogas tik dod iespēju ziemā samaksāt par Belaša sačakarēto medicīnu. Pamēģini Rīgā izdzīvot ar 150 € – uz tualeti nevar atļauties aiziet ar tualetes papīru, bet jāņem līdzi atkārtoti izmantojama lupata. Novēlējums – Kaut mūsu deputāti mūža nogalē dzīvotu tikai no 150€ pensijas

  2. nāk pratā laiki, kad miliči dzenāja pa tirgus plačiem un ielu stūriem tantiņas- spekulantes un partijas bierdrīši nesodīti zaga mantas vagoniem pa labi un kreisi

  3. Juus ko, miiljie komenteetaaji – galiigi analfabeeti? Rakstaa teikts – ja salasiisit mellenes, kuru veertiiba lielaaka par 3000 – tad jaa – tad juus esat uznjeemeejs. Omiite salasa par 2999, opiits, mazmeitinja un mazdeelinjsh – skat – turpat 12000 ar nodokli neapliekams ienaakums:)

  4. Bet ja būs divi groziņi ,ko tad.

  5. Kāda labvēlība! Nu kas to būtu domājis!

  6. Stulbums, cilvēki aiz savas nabadzības lasa ogas lai būtu kāda kapeika vairāk, VID piesmej nabadzīgos bet lielos ar miljoniem liek mierā kā piemēram Gan-bey, tie taču turpina tālāk, nabagos vieglāk pie sienas pielikt, bet bagātie atpērkas un tā ir skarba realitāte.

  7. Kā tad VID tik labvēlīgs ,garšo mellenes.

Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kāda ir tava Ziemassvētku vēlēšanās?

Ziemassvētku vecītim arī jāmaksā nodokļi

Valsts oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” portālā “lvportals.lv” publicēta Valsts ieņēmumu dienesta atbilde uz kādu lasītāja jautājumu, kurš stāsta, ka, plānojot Ziemassvētkos strādāt “Salaveča amatā”, gribot iesniegt sludinājumu internetā par sevi. Lasītājs vaicā: “Kā to izdarīt godīgi, kā samaksāt nodokļus par to?” VID viens no piedāvātajiem variantiem ir reģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējam un maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu starpības utt.

Juris Ulmanis: Zaļais pūķis krievholisms (32)Parasti zaļo pūķi asociē ar alkoholismu. Situācija ar pāriešanu uz krievu valodu man atgādina klasisku atkarības modeli, kurā alkohola vietā lietojam krievu valodu. Tātad esam līdzatkarīgie. 
Lasītāju aptauja
Izlasot interviju ar vēsturnieci, jutu aizvainojumu senču vietā... (13)“Latvijas Avīze” novembrī publicēja sarunu ar vēsturnieci Inetu Lipšu “Latvieši nezināja, nevis negribēja”. Tā izraisījis rezonansi. Savas pārdomas ir atrakstījusi Brigita Blite.
Kā vērtējat izglītības kvalitāti Latvijā?
Draugiem Facebook Twitter Google+