Mobilā versija
-0.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Otrdiena, 24. oktobris, 2017
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Par groziņu melleņu nodoklis nav jāmaksā (7)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Esmu dzirdējusi, ka esot jāmaksā nodoklis arī par mežā salasītajām ogām un sēnēm. Sākoties ogu un sēņu laikam, gribētu uzzināt, vai tā patiešām ir. Un vai nodoklis jāmaksā arī pensionārei, kas mežā salasījusi un vietējā tirgū pārdevusi groziņu melleņu? Valija Simsone Madonas novadā

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) paskaidro, ka par ienākumiem no savvaļas ogu, sēņu, savvaļas ārstniecības augu un ziedu, arī vīngliemežu ievākšanas un pārdošanas jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis tikai tad, ja gada laikā tie pārsniedz 3000 eiro.

Tātad par nodokļa maksāšanu nebūtu jāuztraucas ne Simsones k-dzei, ne citiem mūsu laikraksta lasītājiem, kuri mežā salasa un pārdod groziņu ogu vai sēņu. Jo maz ticams, ka viens vecāka gadagājuma cilvēks spēj salasīt un pārdot tik daudz meža labumu, lai viņa ienākumi sasniegtu vismaz 250 eiro mēnesī, lai tādējādi gada laikā pārsniegtu minētos 3000 eiro.

Šis likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ietvertais noteikums vairāk skar savvaļas ogu, sēņu, savvaļas ārstniecības augu un ziedu uzpircējus. VID aicina iedzīvotājus, kuri pārdod viņiem ogas, sēnes vai ārstniecības augus, pievērst uzmanību tam, vai uzpircējs dod parakstīties izmaksu sarakstā; vai tajā norādītie dati par viņu ir precīzi; vai izmaksu sarakstā norādītā informācija atbilst faktiski nodoto dabas velšu daudzumam, kā arī vai izmaksu sarakstā norādītā skaidrās naudas summa atbilst patiesībā izmaksātajai.

VID piebilst: ja ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā pārsniedz 3000 eiro, tad šo ienākumu guvējiem jāreģistrējas VID kā saimnieciskās darbības veicējiem, no gūtajiem ienākumiem jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis un tirdzniecībā jāizmanto kases aparāts. Tāpat par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem, kas pārsniedz 3000 eiro, no 2017. gada 1. marta līdz 1. jūnijam elektroniski jāiesniedz VID gada ienākumu deklarācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. ‘Vai Tu Jeska domāji, ka penšiem jāizdzīvo tikai no ubagu pensijas 100-200 € mēnesī? Arī tās ogas tik dod iespēju ziemā samaksāt par Belaša sačakarēto medicīnu. Pamēģini Rīgā izdzīvot ar 150 € – uz tualeti nevar atļauties aiziet ar tualetes papīru, bet jāņem līdzi atkārtoti izmantojama lupata. Novēlējums – Kaut mūsu deputāti mūža nogalē dzīvotu tikai no 150€ pensijas

  2. nāk pratā laiki, kad miliči dzenāja pa tirgus plačiem un ielu stūriem tantiņas- spekulantes un partijas bierdrīši nesodīti zaga mantas vagoniem pa labi un kreisi

  3. Juus ko, miiljie komenteetaaji – galiigi analfabeeti? Rakstaa teikts – ja salasiisit mellenes, kuru veertiiba lielaaka par 3000 – tad jaa – tad juus esat uznjeemeejs. Omiite salasa par 2999, opiits, mazmeitinja un mazdeelinjsh – skat – turpat 12000 ar nodokli neapliekams ienaakums:)

  4. Bet ja būs divi groziņi ,ko tad.

  5. Kāda labvēlība! Nu kas to būtu domājis!

  6. Stulbums, cilvēki aiz savas nabadzības lasa ogas lai būtu kāda kapeika vairāk, VID piesmej nabadzīgos bet lielos ar miljoniem liek mierā kā piemēram Gan-bey, tie taču turpina tālāk, nabagos vieglāk pie sienas pielikt, bet bagātie atpērkas un tā ir skarba realitāte.

  7. Kā tad VID tik labvēlīgs ,garšo mellenes.

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Trīs lietas, kas jāizdara vīrietim

Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards, ar nopelnītiem 10,787 miljoniem eiro sarakstā ierindojoties 6. vietā. Šis fakts publicēts žurnālā “100 Latvijas lielākie pelnītāji”. Lielā pelnītāja godu E. Šleseram sarūpējusi SIA “Regma 1”, kurā viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% pieder bijušajam politiķim, viesnīcā “Rīdzene” noklausīto sarunu varonim Aināram Šleseram, viņa sievai un otram dēlam.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+