×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Par ietekmīgākajiem domātājiem atzīst Hermani, Melbiksi un Ījabu (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Interneta žurnāls “Satori.lv” lasītāju aptaujā noskaidrojis, kka par ietekmīgāko 2016. gada domātāju atzīstams režisors Alvis Hermanis, kurš šo titulu saņēma arī iepriekšējā – 2013. gada aptaujā.

Aptaujā izdarīti teju tūkstoš balsojumi. Kritēriji bija vienkārši – šim cilvēkam ir jābūt dzīvam un regulāri ar plašsaziņas līdzekļu, savu rakstu vai publisku uzstāšanos starpniecību jāpauž savs viedoklis par Latvijai svarīgiem jautājumiem, par svarīgāko uzskatot to, cik lielā mērā šī cilvēka teiktais ietekmē mūsu prātu.

Pirmajā vietā atkal ierindojies latviešu režisors un ilggadējs Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

Otro vietu balsu skaita ziņā ieguvis cilvēktiesību aktīvists un žurnālists, kas 2013. gada aptaujas topā neiekļuva, – Didzis Melbiksis.

Savukārt trešo vietu topā ieņem filozofs, politologs un publicists Ivars Ījabs, kas topā tika minēts arī iepriekšējo reizi, bet nu pakāpies par vienu vietu uz augšu.

Savu vietu topa desmitniekā noturējuši arī mācītāji Juris Rubenis (4. vieta), mācītājs Juris Cālītis (5. vieta), politoloģe Vita Matīsa (6. vieta), kā arī bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga (8.–10. vieta).

Jaunpienācēji Latvijas ietekmīgāko domātāju topā ir dzejniece Inese Zandere (7. vieta), bērnu ārsts reanimatologs Pēteris Kļava (8.–10. vieta) un vēsturnieks un pasniedzējs Harijs Tumans (8.–10. vieta).

Savukārt salīdzinot ar iepriekšējo aptauju, no topa izkrituši Aivars Endziņš, kas toreiz ieņēma 2. vietu, un Roberts Ķīlis, kas toreiz ieņēma 3. vietu, kā arī Uldis Tīrons un Mārcis Auziņš.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Melbiksis un ījābs domātāji !!!
    Jāsaka tas pats,ko teica par Hruščovu – treplo,kukuruznoje !

  2. Esmu netikvien liels domātājs, bet vēl lielāks runātājs.

  3. Par Melbiksi neko neesmu dzirdējis,bet Ījabs,kā saglābt Vienotību,vēl nav izdomājis!

  4. dermoliberastu “skapja elite”.

  5. Ījabs.. Melbiksis, Cālītis!!! Domātāji?! Pat vairs smiekli nenāk…

Draugiem Facebook Twitter Google+