×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Par ko vēsta kārtējā Ķīnas plakātu parādīšanās Rīgā? (5)

Plakāti Rīgas ielās.Plakāti Rīgas ielās.

Šajās dienās reklāmas stendos atkal redzami plakāti ar skatiem no Ķīnas. Pirmoreiz tie parādījās pērn rudenī, kad Latvijā viesojās Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) premjers Li Kecjans. Šoreiz skati no Ķīnas Rīgas ielās vēsta par ĶTR parlamenta spīkera Džana Dedzjana viesošanos Latvijā.

Pilsētā uzstādīti tie paši reklāma reklāmas plakāti, kuri iepriekš. Tajos redzamas ainas no Ķīnas kultūras un vēsturiskajām vietām – Lielais Ķīnas mūris, ieeja Slēgtajā pilsētā, Debesu templis Pekinā, sirms vīrs ar bārdu, kurš simbolizē Konfūciju, aktrise no Ķīnas tradicionālā teātra, kā arī ziedi no Ķīnas.

Plakātus uz reklāmas stendiem izvietojusi ĶTR vēstniecība Latvijā. Noprotams, ka tas darīts ar nodomu, lai vēstniecība augstajam viesim parādītu, ka Latvijā viņš ir gaidīts, iespējams, gaida arī latvieši, kā arī, lai “ierobežotu laukumu” dažādu brīvas Tibetas un cilvēktiesību atbalsta organizāciju izpausmēm.

Kā informē Saeimas Preses dienests, Visķīnas Tautas kongresa priekšsēdētājs Džans Dedzjans Latvijā uzturēsies no 12. līdz 14. aprīlim.

Vizītes sākumā 12. aprīlī paredzēta Visķīnas Tautas kongresa priekšsēdētāja oficiālā sagaidīšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa. Pēc tam Ķīnas parlamenta spīkers dosies uz Saeimu, kur tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, lai apspriestu abu valstu sadarbību un starptautiskos jautājumus. Pēc tikšanās Džans un Mūrniece parakstīs abu valstu parlamentu saprašanās memorandu.

Ķīnas parlamenta spīkers tiksies arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un premjeru Māri Kučinski. Tāpat Džans tiksies ar Saeimas sekretāru Andreju Klementjevu, frakciju vadītājiem un deputātu grupas sadarbībai ar Ķīnas parlamentu vadību.

Vizītes laikā Ķīnas parlamenta priekšsēdētājs apmeklēs arī Latvijas Nacionālo bibliotēku. Plānots, ka Ķīnas parlamenta spīkers bibliotēkai dāvinās grāmatas, kas papildinās Gaismas pilī pieejamo grāmatu klāstu ķīniešu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ķīnas Tautas Republikā nav parlamenta. Tur nav brīvās vēlēšanās vēlētu tautas priekšstāvju. Tur ir absolūta kompartijas vara. Nesaprotu par kādu tur tikšanos ar Ķīnas parlamenta spīkeri vispār ir runa. Ko var muldēt.

  2. Starp citu Ķīnas Tautas republikas dibinātājam un apmēram 70 miljonu ķīniešu slepkavam Mao riebās Konfūcijs un viņa mantojums – tāpat kā ķīniešu tradicionālā arhitektūra. Dēļ tā Pekinā tika nolīdzināti neskaitāmi kvartāli, lai atbrīvotu vietu “eiropeiskām” Staļina tipa būvēm.

  3. Boikotējiet "Made in China" preces. Nepērciet viņu s... Atbildēt

    Plakāti vēsta, ka ķīnieši ir Tibetas okupanti un kolonisti.

  4. Man tā sarkanā krāsa ar aliekspresi saistās tikai

Draugiem Facebook Twitter Google+