Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
27. novembris, 2015
Drukāt

Par seksuāliem noziegumiem pret bērniem Latvijā notiesātu vīrieti izraida no Īrijas (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Latvietis Māris Zauers, kuram dzimtenē jāizcieš cietumsods par seksuāliem noziegumiem pret bērniem, zaudējis tiesas prāvu par palikšanu Ziemeļīrijā, vēsta laikraksts “The Irish News”.

Tiesa noraidīja Zauera prasību, ka Latvijā viņš varētu tikt pakļauts necilvēcīgiem apstākļiem cietumā. Vīrietim Latvijā jāizcieš piecu gadu cietumsods par netiklām darbībām ar mazgadīgo, kā arī seksuālu vardarbību.

Zauers tika notiesāts 2011. gadā. Sākumā viņam tika piespriests nosacīts cietumsods, bet pērn Latvijas tiesībsargājošās iestādes lēma, ka Zaueram atlikušais termiņš ir jāpavada aiz restēm.

Pamatojoties uz Latvijas izsniegtu Eiropas aresta orderi, vīrietis tika aizturēts Ziemeļīrijā. Zauers mēģināja cīnīties pret izraidīšanu no valsts, norādot, ka Latvijas cietumu sistēma varētu “aizskart viņa tiesības netikt spīdzinātam”. Zauers bija norādījis arī uz Latvijas cietumu sistēmu kā necilvēcīgu un pazemojošu. Tiesa viņa teiktajā pamatojumu nesaskatīja.

29 gadus vecais vīrietis Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm tiks izdots šī gada beigās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pazeojoši un necilvēcīgi? Un to saka pedofīls!

  2. Pazeojoši un necilvēcīgi? Un to saka pedofīls!

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (17)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+