Pasaulē

Par sprādzienu Sanktpēterburgas metro ierosināta krimināllieta par terorismu 16

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Krievijas Ārkārtas lietu ministrs Vladimirs Pučkovs paziņojis, ka meklēšanas un glābšanas darbi metropolitēnā notikušā sprādziena vietā noslēgušies, taču ārkārtas režīms paliek spēkā, vēsta portāls “Gazeta.ru”.

Viņš aicināja pievērst īpašu uzmanību cietušajiem, lai katrs saņemtu nepieciešamo palīdzību. Jau dienā Sanktpēterburgas varasiestādes paziņoja, ka atbalstam cietušo un bojāgājušo ģimenēm izdalīti 23 miljoni rubļu (aptuveni 381 200 eiro).

Jau rakstījām, ka pirmdien, 3. aprīlī, ap plkst. 14.40 Sanktpēterburgas metro starp stacijām “Siena laukums” un “Tehnoloģiju institūts” notika sprādziens. Izmeklētāji ierosinājuši krimināllietu par terorismu.

Pēterburgas iedzīvotāji sociālajos tīklos dalījās ierakstos, kas liecina, ka dzīve pilsētā pēc sprādziena bija pārvērtusies haosā, – sprādziena Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizītes dēļ centrā bija izveidojušies kilometriem gari sastrēgumi. Tā kā saprotamu iemeslu dēļ nekursēja metro, bija apgrūtināta cilvēku nokļūšana mājās. Vairākas taksometru kompānijas piedāvāja pilsētas robežās pārvadāt cilvēkus bez maksas, taču sociālajos tīklos bija atrodamas arī sūdzības, ka atsevišķi taksomeru šoferi, tieši pretēji, pacēluši cenas debesīs.

Saistītie raksti
LA.lv