×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Par UEFA ģenerālsekretāru Infantīno vietā kļuvis grieķis Teodoridis

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Jaunieceltais UEFA ģenerālsekretārs Teodors Teodoridis

Par Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) ģenerālsekretāru piektdien oficiāli kļuvis grieķis Teodors Teodoridis, kurš līdz ar to stājies nupat par Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidentu ievēlētā Džanni Infantīno vietā.

Šonedēļ jau bija izskanējusi informācija, ka Infantīno vietā stāsies Teodoridis, nu tas noticis oficiāli.

Iepriekš 50 gadus vecais Teodoridis bija vietnieks ģenerālsekretāra amatā esošajam Infantīno. Šai organizācijai viņš pievienojās 2008.gadā un iepriekš bija atbildīgs par attiecībām ar Eiropas valstu federācijām.

Teodoridis savulaik strādāja arī Grieķijas Futbola federācijā. Viņa tēvs ir šīs valsts kluba Pireju “Olympiacos” viceprezidents. Zīmīgi, ka vienības prezidents Evangels Marinakis tiek turēts aizdomās par spēļu sarunāšanu, taču viņa vaina nav pierādīta.

Kā zināms, līdzšinējais UEFA ģenerālsekretārs Infantīno pirms nedēļas ārkārtas kongresā tika ievēlēts par FIFA jauno prezidentu, tāpēc viņa līdzšinējais amats kļuva vakants.

UEFA ģenerālsekretāra amats organizācijā ir ļoti nozīmīgs, jo UEFA prezidents Mišels Platinī ir saņēmis sešu gadu diskvalifikāciju no visām ar futbolu saistītām aktivitātēm. Platinī ir sācis apelācijas procesu, vēršoties Sporta Arbitrāžas tiesā (CAS), cenšoties panākt savu attaisnošanu.

Gadījumā, ja Platinī tiks attaisnots, viņam būs jāizlemj, vai pagaidu UEFA ģenerālsekretāru atstāt amatā, savukārt, ja Platinī sods paliks spēkā, par ģenerālsekretāra amata izpildītāju lems jaunais UEFA prezidents, kurš pirms tam tiks vēlēts.

Kā zināms, Šveices ģenerālprokuratūra sāka kriminālprocesu pret tā brīža FIFA prezidentu Zepu Blateru un UEFA prezidentu Platinī, kurš saņēma aptuveni 1,8 miljonus eiro no Blatera par padomdevēja pienākumiem laika posmā no 1998. līdz 2001.gadam. Tomēr ne viens, ne otrs nespēja uzrādīt dokumentālus pierādījumus vai līgumus, sakot, ka tā bijusi džentlmeņu vienošanās. Izmeklējot šo lietu, FIFA Ētikas komiteja abiem piesprieda astoņu gadu diskvalifikācijas, kuras vēlāk FIFA Apelāciju komiteja samazināja uz sešiem gadiem.

Jau ziņots, ka pērn 29.maijā uz piekto termiņu FIFA prezidenta amatā tika ievēlēts Blaters, taču, pieņemoties spēkā FIFA korupcijas skandālam, kurā tika aizturētas vairākas vadošas FIFA augsta ranga amatpersonas, viņš pēc četrām dienām paziņoja, ka atkāpsies no amata. Līdz ar to FIFA izsludināja jaunu pieteikšanos uz prezidenta amatu, bet ārkārtas vēlēšanās uzvaru svinēja Infantīno, kurš uzvarēja četrus citus pretendentus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+