×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Par vecmāmiņas noduršanu vīrieti soda ar desmit gadiem cietumā (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Limbažu rajona tiesa vīrietim, kurš nodūra savu vecmāmiņu un pārdeva viņas televizoru, piektdien piespriedusi desmit gadus un sešus mēnešus cietumā, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Vīrieti sauc Didzis Vītiņš. Tāpat tiesa viņam piespriedusi probācijas dienesta uzraudzību uz trim gadiem. Vīrietis savu vainu izdarītajā atzinis.

Krimināllieta iepriekš nodota Limbažu rajona tiesas tiesneša Kārļa Jansona lietvedībā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka šā gada 19.augustā Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurore Limbažu rajona tiesa nodeva krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par savas vecmāmiņas tīšu nonāvēšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais vīrietis, 2014. gada novembrī atnāca pie savas vecāsmātes uz viņas dzīves vietu. Aiz dusmām par to, ka vecāmāte nedeva viņam naudu, pārmeta, ka viņš nozadzis viņai naudu, nosodoši izteicās par viņa dzīvesveidu un, saprazdams, ka viņu dzīs ārā no dzīvokļa, paķēra istabā uz galda esošo nazi un vienu reizi iedūra viņai vēderā, kā rezultātā iestājās sievietes nāve.

Turklāt apsūdzētais vīrietis tajā pašā dienā, pēc tam, kad bija nogalinājis savu vecomāti, paņēma istabā esošo plakano televizoru 300 eiro vērtībā, kuru iznesa no mājas un vēlāk pārdeva izmeklēšanā nenoskaidrotai personai.

Ar savu rīcību apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma pantā par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavība). Par šo noziedzīgā nodarījuma realizēšanu Krimināllikums paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanas sodu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Tāpat vīrietim celta apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par zādzību, krāpšanu, piesavināšanos nelielā apmērā. Krimināllikumā paredzētais sodaa mērs par šī noziedzīga nodarījuma izdarīšanu – brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Baismīgi iedomāties, ka vecmāmiņa palīdzēja izaudzībāt savu SLEPKAVU…
  Vecmāmiņas dzīvības cena 300 eiro- “mīļais mazdēliņš” par tik pārdeva vecmāmiņas televizoru!
  Latviešu .. turpinās dzīvot …bet LABAIS cilvēks vecmāmiņa ir jau zem zemes…
  Pilna LV ar tādiem 2-kājainiem kropļiem ar mīkstiem …
  Veču sugas degradācija un debilizācija sit augstu vilni …

 2. Kāpēc tik bargs sods ? Viņš taču labu darbu izdarīja —- valstij tai nabaga večiņai nebūs pensija jāmaksā ! Laikam jau valsts ar tiesu palīdzību uz to arī virza sabiedrību ,lai tik likvidē maksimāli daudz pensionāru . Kāds milzīgs atvieglojums būs sociālajam budžetam , varēs vēl vairāk pazagties no valsts naudas ! NOŽĒLOJAMI un PRETĪGI !!!

 3. “…par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu…”
  Tad var arī tīši tiesiski nonāvēt ? Laikam attiecas uz mentiem ?
  ———–
  Drīz, laikam, nolaidīsimies tik tālu, ka par slepkavību pakratīs ar pirkstu?
  Nu jā, nav cara laiki,padomju laiki, kad sēdēja 25 gadus vai pat
  piesprieda augstāko – nošaušanu.
  Tagad pret noziedzniekiem esam jev-ro toleranti…
  ?Vai mājiens, ka ne-noziedzniekiem jākļūst par noziedzniekiem ???

Draugiem Facebook Twitter Google+