Kultūra
Kultūrpolitika

Paraksta 40 miljonu līgumu par Mežaparka estrādes atjaunošanas nākamo posmu0

Foto: LETA

Rīgas domes Īpašuma departaments parakstījis līgumu ar pilnsabiedrību “LNK, RERE” par Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrās kārtas būvdarbiem, kuru izmaksas aplēstas 40,123 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pastāstīja domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR).

Burovs sacīja, ka tagad tiks kārtotas formalitātes saistībā ar darbu būvatļaujas saņemšanu un tas varētu aizņemt trīs līdz četrām nedēļām. “Tāpēc domāju, ka būvnieki darbus varētu uzsākt septembra pirmajā pusē,” sacīja deputāts.

Sākotnēji būvnieki demontēs visus tos estrādes elementus, kurus pēc Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (iepriekš Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija) norādījumiem nepieciešams saglabāt un vēlāk sāks pašas estrādes korpusa demontāžu.

Kā ziņots, Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbus par 40,123 miljoniem eiro veiks PS “LNK, RERE”.

Lai nodrošinātu Skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020.gadā, arhitektiem tika uzticēts estrādes atjaunošanas otro kārtu sadalīt posmos – B1 un B2. Otrās kārtas pirmajā posmā tiks realizēta pašas estrādes izbūve, bet otrajā paliks saimniecisko ēku un biroja ēku izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana.

Arī pirmo estrādes atjaunošanas posmu veica PS “LNK, RERE” un tas izmaksāja 26,74 miljonus eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Pirmajā posmā tika atjaunota estrādes skatītāju zona, kopumā sēdvietu skaitu palielinot līdz 30 516 sēdvietām, izbūvējot tirdzniecības zonu zem sēdvietām un labiekārtojot skatītāju zonai piegulošo teritoriju.

LA.lv