Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
2. oktobris, 2014
Drukāt

Afganistānas pārstāvji paraksta līgumus ar ASV un NATO

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

An Afghan man prepares tea for his customers at a livestock market ahead of the sacrificial Eid al-Adha festival in Ghazni

Afganistānas un ASV pārstāvji parakstījuši ilgi atlikto divpusējo drošības līgumu, kas nodrošinās kara plosītajai valstij Vašingtonas militāro atbalstu arī pēc 2014. gada.

Paralēla vienošanās parakstīta arī ar NATO. Paredzēts, ka līdz gada beigām no Afganistānas tiks izvests 41 000 lielais NATO militārais kontingents, un afgāņu bruņotos spēkus sagaida grūtais uzdevums pašiem gādāt par savas valsts drošību. Afganistānā pēc 2014. gada paliks 9800 amerikāņu karavīri, bet līgums ar NATO paredz vēl četru līdz piecu tūkstošu alianses militārpersonu klātbūtni. Ārvalstu karavīri piedalīsies afgāņu drošības spēku apmācībā, taču tieši nepiedalīsies karadarbībā.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+