×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2018
Drukāt

Paraksti savākti, iesniedz Saeimā iniciatīvu par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu (3)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Ilustratīvs foto.

Piektdien pēcpusdienā Saeimā tiks iesniegta pilsoņu iniciatīva par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu. Iniciatīvas ideju jau publiski atbalstījis Valsts ieņēmuma dienests un vairākas partijas, informē iniciatīvas autore Ludmila Jeļčaņinova.

Iniciatīas mērķis ir “dot iespēju saņemt pārmaksātos nodokļus arī tiem iedzīvotājiem, kuri neizprot sarežģīto dokumentu aizpildīšanas sistēmu, nelieto internetbankas un nav ieguvuši augstāko juridisko vai ekonomisko izglītību, tomēr strādā un maksā nodokļus,” skaidrots iniciatīvā.

Iniciatīvas autore Ludmila Jeļčaņinova uzskata, ka šādā veidā “tiks aizsargāta un materiāli papildus atbalstīta vājākā iedzīvotāju grupa – mazāk izglītoti cilvēki, kuriem nav iespējas un laika iedziļināties sarežģītās sistēmas niansēs.”

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve jau izteikusies atbalstoši automātiskas atmaksas ieviešanai, papildinot, ka, lai to ieviestu, būtu nepieciešamas izmaiņas likumos. Ideju atbalstījušas arī frakcijas LRA, Nacionālā Apvienība, Vienotība un partija “No Sirds Latvijai!”, vēsta iniciatīvas autore.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Paskatāties 17. 16,15,14 gadu, cik nav izmaksāts, ko no mums slēpj. Bet saka ka viss kārtībā.Tadjau sanāk, ka mēs nezinām īsti, kas par ko tiek atmaksāts, jo pēc visām atnākšanu, vēl paliek mūsu nodokli Nesamaksātos.smaucas

  2. Nesaprotu, kāpēc jāiekasē lielāki nodokļi kā vajadzīgs un pēc tam kaut ko atmaksāt ? Par to cik godīgi tos atmaksā tagad un kā būs , ja notiks automātiskā atmaksa vēl zinātnieki strīdas…. Ja paši neprasīsim , tad nekādas nodokļu PĀRMAKSAS izrādīsies, ka NAV…

Draugiem Facebook Twitter Google+