×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. oktobris, 2013
Drukāt

Paredz laukos līdz 2015.gada vidum izveidot 165 optiskās piekļuves punktus

Foto-LETAFoto-LETA

Kabeļtelevīzijas un elektronisko sakaru operators "Baltkom" Vērmanes dārzā kafejnīcā "Double Coffe Manhattan" iepazīstina medijus ar jaunākās paaudzes (4G) ātrgaitas bezvadu interneta iespējām reālā vidē un veic testēšanu.

Optiskā tīkla valsts atbalsta programmas īstenošana ir paredzēta divās kārtās, un pirmajā kārtā līdz 2015.gada 31.augustam plānots izveidot 165 optiskās piekļuves punktus, paredzēts Satiksmes ministrijas valdībā iesniegtajā informatīvajā ziņojumā par platjoslu tīklu attīstības stratēģijas izpildes gaitu.

Optisko šķiedru kabeļu elektronisko sakaru tīkla izbūvi un optisko piekļuves punktu izveide plānota pašvaldībās, kurās nav optiskā tīkla pieslēguma un kur neviens komersants neplāno tādu izveidot tuvākajā nākotnē.

Optiskā tīkla valsts atbalsta programmas otrās kārtas īstenošanu paredzēts pabeigt ne vēlāk kā līdz 2018.gadam, izveidojot 281 optiskās piekļuves punktu.

Par optiskā tīkla īstenotāju ir noteikta VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”.

Kā ziņots, attiecībā uz platjoslas interneta piekļuvi visā Latvijas teritorijā 2011.gada vasarā pēc Satiksmes ministrijas pasūtījuma SIA “Corporate Solutions” veica pētījumu, kura laikā tika konstatēts, ka 363 teritoriālajās vienībās (pagastos un novados, kuru sastāvā ir viens pagasts) neviens elektronisko sakaru komersants nesniedz un tuvāko triju gadu laikā neplāno sniegt interneta piekļuves pakalpojumus ar uzlabotiem datu pārraides parametriem, nodrošinot datu pārraides ātrumu vismaz 30 megabaiti sekundē (Mbit/s).

Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi 2014.-2020.gada plānošanas periodā iepriekš minētajām darbībām tiks piesaistīti atbilstoši Latvijas Nacionālajam attīstības plānam 2014.-2020.gadam, un plānā tām paredzēti ap 40 miljoniem latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+