Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
20. oktobris, 2013
Drukāt

Paredz laukos līdz 2015.gada vidum izveidot 165 optiskās piekļuves punktus

Foto-LETAFoto-LETA

Kabeļtelevīzijas un elektronisko sakaru operators "Baltkom" Vērmanes dārzā kafejnīcā "Double Coffe Manhattan" iepazīstina medijus ar jaunākās paaudzes (4G) ātrgaitas bezvadu interneta iespējām reālā vidē un veic testēšanu.

Optiskā tīkla valsts atbalsta programmas īstenošana ir paredzēta divās kārtās, un pirmajā kārtā līdz 2015.gada 31.augustam plānots izveidot 165 optiskās piekļuves punktus, paredzēts Satiksmes ministrijas valdībā iesniegtajā informatīvajā ziņojumā par platjoslu tīklu attīstības stratēģijas izpildes gaitu.

Optisko šķiedru kabeļu elektronisko sakaru tīkla izbūvi un optisko piekļuves punktu izveide plānota pašvaldībās, kurās nav optiskā tīkla pieslēguma un kur neviens komersants neplāno tādu izveidot tuvākajā nākotnē.

Optiskā tīkla valsts atbalsta programmas otrās kārtas īstenošanu paredzēts pabeigt ne vēlāk kā līdz 2018.gadam, izveidojot 281 optiskās piekļuves punktu.

Par optiskā tīkla īstenotāju ir noteikta VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”.

Kā ziņots, attiecībā uz platjoslas interneta piekļuvi visā Latvijas teritorijā 2011.gada vasarā pēc Satiksmes ministrijas pasūtījuma SIA “Corporate Solutions” veica pētījumu, kura laikā tika konstatēts, ka 363 teritoriālajās vienībās (pagastos un novados, kuru sastāvā ir viens pagasts) neviens elektronisko sakaru komersants nesniedz un tuvāko triju gadu laikā neplāno sniegt interneta piekļuves pakalpojumus ar uzlabotiem datu pārraides parametriem, nodrošinot datu pārraides ātrumu vismaz 30 megabaiti sekundē (Mbit/s).

Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi 2014.-2020.gada plānošanas periodā iepriekš minētajām darbībām tiks piesaistīti atbilstoši Latvijas Nacionālajam attīstības plānam 2014.-2020.gadam, un plānā tām paredzēti ap 40 miljoniem latu.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+