Pārliecinoša uzvara pret Luksemburgu 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase trešdien “Arēnā Rīga” 2013. gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlē pārliecinoši ar 70:44 uzvarēja Luksemburgas valstsvienību.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5

Aigara Neripa trenētā komanda E kvalifikācijas grupā izcīnīja ceturto uzvaru sešās spēlēs un turnīra tabulā pakāpās uz otro vietu. Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Liene Jansone, bet Sabīnes Niedolas rēķinā bija 15 punkti un 11 izcīnītās bumbas zem groziem. Viešņu komandā rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Nadja Mosonga.

Tikai spēles sākumā viešņas spēja turēt līdzi mājiniecēm, kuras tomēr pirmajā ceturtdaļā iekrāja 11 punktu pārsvaru, līdz puslaika pārtraukumam to palielinot līdz 18 punktiem – 42:24. Pēc pārtraukuma laukumā pārsvars joprojām bija mājiniecēm, tomēr pārsvars punktu izteiksmē vairs tik strauji nepalielinājās. Abu komandu pirmā apļa spēlē Luksemburgā Latvijas izlases basketbolistes izcīnīja pārliecinošāku uzvaru – 95:60.

Vēl trešdien citā E grupas spēlē Grieķija viesos ar 66:52 uzvarēja Somiju. Turnīra tabulā četras uzvaras, taču piecās spēlēs ir Itālijai, kamēr Latvija četrus panākumus guvusi sešos mačos. Grieķijai un Somijai ir pa trīs uzvarām, taču grieķietes ir aizvadījušas piecas spēles, kamēr somietes sešas. Pēdējo vietu ieņem Luksemburga ar sešiem zaudējumiem.

Nākamo spēli Latvijas izlases aizvadīs sestdien viesos pret Grieķiju. Grupu turnīra noslēgumā divas labākās komandas iegūs tiesības uz 2013. gada EČ finālturnīru, kas risināsies Francijā.