Kokteilis

Pārsteidzoši: Kartupeļu mizas matu krāsošanai! 16

Foto – Fotolia

Mēs nespējam apturēt matu nosirmošanu, vienīgais, kas ir mūsu spēkos – tos nokrāsot. Ja tev ir alerģija pret mākslīgajām krāsvielām vai arī vienkārši nevēlies tās lietot, jo tajās taču ir tik daudz kaitīgu sastāvdaļu, mums ir interesants piedāvājums – kartupelu miziņas pret sirmumu. Kā izmantot šo dabīgo krāsošanas metodi?

Ar gadiem sirmi mati parādās mums visiem. Ja vēlies nedaudz atpūsties no “ķīmijas” izmēģini metodi, kas droši, kaut arī tikai vairāku nedēļu laikā ļaus atbrīvoties no nodevīgajiem sirmajiem matiem.

Kāpēc kartupeļu mizai piemīt šādas īpašības? Viss izskaidrojams ar kartupeļos esošo cieti. Tieši tā iedarbojas kā krāsviela! Tiesa gan, ar to matus krāsot var ne visi, bet tie, kuru mati ir toņos no gaiši brūna līdz tumši rudam.

Tumšākos matos cietes iedarbība vienkārši nebūs redzama, savukārt blondiem matiem piešķirs ne īpaši skaistu, tumšāku nokrāsu. Toties citu krāsu matiem efekts padodas ļoti dabīgs un maigs, tāpēc matu krāsošana ar kartupeļu miziņu novārījumu derēs arī vīriešiem ar rūsganiem matiem, kuri nevēlas afišēt, ka “kaut ko darījuši” ar saviem matiem.

Kā pagatavot matu krāsvielu no kartupeļu miziņām – nākamajā lapā!

Kā pagatavot matu krāsvielu no kartupeļu miziņām?
Lai pagatavotu šādu dabīgu krāsvielu, vajadzēs piecu sešu vidēju kartupeļu miziņas. Dārzeņus notīra un mizas (šai gadījumā tieši tās arī ir vajadzīgas) ieliek katliņā. Kad ūdens uzvārījies, tās vāra vēl 20-30 minūtes. Iegūto novārījumu atdzesē, pārlej citā traukā – piemēram, tukšā šampūna pudelītē.

Saistītie raksti

Kā krāsot matus ar kartupeļu miziņu novārījumu?
Tas ir tikpat viegli, kā pagatavot krāsu.
Izmazgā matus ar šampūnu un iemasē kondicionieri.
Tā kā sirmi mati parasti ir sausi un tiem nepieciešama mitrināšana, kondicionieri atstāj uz divām trim minūtēm.
Kad tas izskalots, izskalo matus ar katupeļu ūdeni.
Pēc tam izžāvē, neizmantojot fēnu. Izslauka matus ar dvieli.
Procedūru var atkārtot katru dienu vai divas trīs reizes nedēļā, kamēr rezultāts apmierina.

Kā liecina atsauksmes, kartupeļu miziņu novārījums nokrāso sirmos matus dažu nedēļu laikā.

Bet tas vēl nav viss: no dabīgā krāsošanas veida ir vēl citi ieguvumi. Kā apgalvo tā piekritēji, kartupeļu mizas ne tikai cīnās pret sirmumu: mati kļūst spēcīgāki (pie saknēm), mirdzoši, mīksti un viegli veidojami.

Tas nav pārsteidzoši, ņemot vērā, cik daudz barojošu vielu ir šādā novārījumā! Tāpēc kartupeļu mizas var lietot ne tikai pret sirmiem matiem, bet arī vienkārši matu kopšanai.

LA.lv